26.02.2022 Literatura, Wydarzenia

Cykl literatury polskiej w Alins. Pierwsza lektura: „Miejsce zwane przeszłością” Olgi Tokarczuk

Zapraszamy do odkrycia "Miejsca zwanego przeszłością", najbardziej twórczej powieści noblistki Olgi Tokarczuk. O książce porozmawiamy w sobotę 26 lutego o godz. 18.00 w grupie czytelniczej zorganizowanej we współpracy z Instytutem Polskim, która przybliży nam literaturę tego kraju w dyskusji z udziałem Iwony Zielińskiej-Sąsiada, koordynatorki projektu w Instytucie Polskim, oraz Manuela Villalby, eksperta filologa.

Zapraszamy do odkrycia „Miejsca zwanego przeszłością”, najbardziej twórczej powieści noblistki Olgi Tokarczuk. O książce porozmawiamy w sobotę 26 lutego o godz. 18.00 w grupie czytelniczej zorganizowanej we współpracy z Instytutem Polskim, która przybliży nam literaturę tego kraju w dyskusji z udziałem Iwony Zielińskiej-Sąsiada, koordynatorki projektu w Instytucie Polskim, oraz Manuela Villalby, eksperta filologa.

Nie ma lepszego pretekstu, aby zacząć czytać tej kluczowej autorki słowiańskiej literatury, twórczyni literackiego uniwersum porównywanego do Macondo Garcíi Márqueza czy La Manchy Cervantesa.

Akcja toczy się w zwykłej polskiej wsi. Katolicka i wiejska Polska wstrząsana przez losy, o których decydowali inni: Wielka Wojna pod flagami cara; okupacja nazistowska, a następnie okupacja sowiecka podczas II wojny światowej; reżim komunistyczny, korupcja i ciężar dyktatury …

W tym miejscu przewijają się ekscentryczne i fascynujące postacie: Genowefa, Espiga, Misia, Zły Człowiek, pan Popielski, Michał, stary Boski, Izydor, Florentynka, Ruta, pani Papug, rabin, który rozdaje dziwną Grę, najeżdżający Kozacy, dusze w bólu, szalone staruszki, które rozmawiają z bestiami, aniołowie stróże… Bohaterowie tysiąca i jednej historii tyleż magicznych, co prawdziwych, które przeplatają się w krótkich rozdziałach i w zaskakujący sposób przedstawiają nam kronikę XX wieku.

IWONA ZIELIŃSKA-SĄSIADA jest koordynatorką projektów literackich, muzycznych i sportowych w Instytucie Polskim.

MANUEL VILLALBA ukończył filologię hiszpańską na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, wykłada literaturę i jest prawdziwym miłośnikiem literatury polskiej (w najskrytszych marzeniach mieszka w Krakowie i spaceruje brzegiem Wisły).

Jeśli nie masz jeszcze książki, możesz zamówić ją lub kupić bezpośrednio na stronie NaturaLlibres.

Aby wziąć udział w dyskusji, wyślij wiadomość e-mail na adres naturallibres@gmail.com lub WhatsApp na 626534710. Konieczne jest przeczytanie książki.

GDZIE
NaturaLlibres
Carrer Roda 4
Casa Xurret · ALINS, Lleida

KIEDY
W sobotę 26 lutego o godz. 18:00

WIĘCEJ INFORMACJI

www.naturallibres.com/producto/un-lugar-llamado-antano

Scheduled Literatura Wydarzenia

Teatro Real zaprasza na hiszpańską premierę opery

Od 1 do 24 marca Teatro Real oferuje osiem przedstawień "Pasażerki" Mieczysława Weinberga, w koprodukcji Teatro Real z Festiwalem w Bregencji, Teatrem Wielkim w Warszawie i English National Opera. Jedno z największych dzieł XX wieku zawita do Teatro Real, aby zaoferować nam nowe i rewolucyjne spojrzenie na nazizm.
01 03.2024 24 03.2024 Muzyka, Wydarzenia

Maria Skłodowska-Curie. Polka w Paryżu w ELLAS

Maria Skłodowska-Curie. Polka w Paryżu chce upamiętnić wyjątkową kobietę w 90. rocznicę jej śmierci. Polska uczona Maria Skłodowska-Curie była naturalizowaną obywatelką Francji, dlatego Instytut Polski postanowił przeprowadzić wspólną akcję z Institut français w Madrycie, aby przyczynić się do zasłużonego hołdu dla tej postaci w ramach marcowego programu ELLAS CREAN, który obejmuje wystawę, projekcję dwóch filmów, talk-colloquium i czytanie dramatyzowane.
21 02.2024 18 03.2024 Film, Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Kursy języka polskiego. Pierwszy kwartał 2024 r.

9 stycznia rozpoczynamy nowy kwartał naszego kursu języka polskiego! Jeśli chcesz nauczyć się lub poprawić swój poziom, nie przegap naszych kursów polskiego online przeznaczonych specjalnie dla osób mówiących po hiszpańsku.
09 01.2024 19 03.2024 Wydarzenia