Szanowni czytelnicy!

Ze względu na wprowadzenie kwarantanny Biblioteka Instytutu Polskiego w Mińsku będzie nieczynna do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia i przypominamy, że w związku z kwarantanną żadne kary pobierane nie będą.

Prośby o przedłużenie terminów zwrotu można kierować na mail: biblioteka.minsk@instytutpolski.org.


 

Szanowni czytelnicy!
W okresie pandemii Biblioteka Instytutu Polskiego w Mińsku
pracuje tylko w środy od 12:00 do 17:00.
Za czasowe utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie prosimy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności (maseczki ochronne i dezynfekcja rąk są obowiązkowe).

 Wejście do Instytutu Polskiego przez główne drzwi do budynku (ul. Wołodarskiego 6) i dalej windą.


 

Szanowni Państwo! Nasza Biblioteka nadal działa online i nadal podrzuca nowe pomysły czytelnicze. Ale jak nie zgubić się w takiej ilości e-bookow, portali i akcji? Pamiętajcie, że zawsze można poprosić o radę bibliotekarza!

Już wiesz, co by się chciało przeczytać, ale nie wiesz, gdzie to znaleźć? Myślisz, że byłoby wspaniale sięgnąć po wciągający nowoczesny kryminał albo zwalczyć stres poprzez fantastykę z najwyższej półki, tylko co by tu wybrać? Szukasz tej książki z czerwoną okładką? Biblioteka chętnie pomoże radą. Napisz do nas, a my odpowiemy: biblioteka.minsk@instytutpolski.org


 

Szanowni Państwo!

Podczas gdy Instytut Polski w Mińsku nie przyjmuje interesantów i nie może udostępnić swoich zasobów książkowych, Biblioteka gorąco pozdrawia czytelników i zachęca do korzystania z możliwości czytania i słuchania książek elektronicznych i audiobooków:

https://polona.pl/

Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Projekt polskiej Biblioteki Narodowej udostępnia nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii: książki, stare druki, rękopisy, grafiki, mapy, nuty, fotografie, ulotki, afisze i pocztówki.

WolneLektury.pl

Klasyka polskiej i światowej literatury w wersji elektronicznej, są również audiobooki!

http://otworzksiazke.pl

Elektroniczny zbiór książek naukowych polskich badaczy, w którym prezentowane są różne dziedziny tematyczne.

eBook.pl

Serwis, poświęcony publikacjom elektronicznym, z kolekcją bezpłatnych czasopism i książek.
 
 
Zwiedzającym Wideotekę polecamy:

ninateka.pl

Ogromny serwis, w którym znaleźć można filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

W czasie kwarantanny codziennie o godz. 20:00 (czasu polskiego, 22:00 czasu białoruskiego) będą się odbywały pokazy specjalne.

http://cyfrowa.tvp.pl

Platforma zdigitalizowanych i zrekonstruowanych seriali, filmów i teatru telewizji. Tu znajdziecie i obejrzycie całkowicie za darmo klasykę polskiego kina w nowej jakości.
 

 
Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Biblioteka Instytutu Polskiego w Mińsku zaprasza czytelników w następujących godzinach:

we wtorki, środy i piątki  12:00-17:00

Książki i czasopisma już czekają!


Biblioteka Instytutu Polskiego w Mińsku rozpoczęła swoją działalność w październiku 2002 roku, i w obecnie jej zbiory zawierają ponad 7000 pozycji z następujących dziedzin:

  • Literatura piękna
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Kultura i sztuka
  • Polityka i ekonomia
  • Historia
  • Religia i filozofia
  • Teatr i kino
  • Biografie znanych osób
  • Albumy
  • Słowniki

Standardowy okres wypożyczenia książek wynosi 1 miesiąc.

Książki o szczególnej wartości oraz albumy, encyklopedie i słowniki są udostępniane wyłącznie na miejscu.

Zapis do Biblioteki Instytutu Polskiego w Mińsku odbywa się na podstawie ważnego paszportu, a w przypadku studentów paszportu i legitymacji studenckiej. Za niepełnoletniego czytelnika Biblioteki odpowiadają i podpisują kartę zapisu rodzice lub opiekunowie prawni.

Korzystanie z Biblioteki Instytutu Polskiego jest bezpłatne.

Wideoteka

Wideoteka proponuje do wypożyczenia filmy w języku polskim, w formacie DVD.

Zbiory wideoteki zawierają filmy z XX i XXI wieku, w tym filmy fabularne i dokumentalne, wyróżnione nagrodami polskich i międzynarodowych festiwali filmowych.

Instytut Polski proponuje pozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na kolekcję Wideoteki składają się najlepsze tytuły klasycznego kina polskiego oraz najnowsze dzieła polskich reżyserów współczesnych.

Wielbiciele teatru polskiego mają możliwość zapoznania się ze specjalnym cyklem telewizji polskiej pod tytułem „Złota setka Teatru TV” – są to nagrania stu najlepszych polskich spektakli telewizyjnych.