24.09.2019 Język, Wydarzenia Europahuset, Regeringsgatan 65, Stockholm

Europejski Dzień Języków w Sztokholmie 🗺

Europejski Dzień Języków obchodzony po raz pierwszy w związku z Europejskim Rokiem Języków w 2001 roku, został utworzony z inicjatywy UE i Rady Europy. Świętowanie ma miejsce co roku 26 września, a jego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści i przyjemność płynące z nauki języków obcych.

W ramach Dnia Języków w Sztokholmie współpracuje wiele instytutów i organizacji europejskich, wspólnie organizujących kafejkę oraz konkurs poświęcony językom obcym.

KAFEJKA JĘZYKOWA

W Sztokholmie, jak co roku, Europejski Dzień Języków obchodzony będzie w formie zorganizowanej dla szkół podstawowych i średnich kafejki językowej, mającej miejsce w Europahuset. W tym roku, kafejka odbędzie się we wtorek, 24 września, w godzinach 9-15.
Jest to świetna okazja do poznania nowych języków! W ramach kafejki będzie możliwość  odwiedzenia stoisk takich języków jak m.in. hiszpański, estoński, czeski, francuski, niemiecki czy język migowy.
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

KONKURS 2019: STWÓRZ WŁASNY MEM O TEMATYCE JĘZYKÓW EUROPEJSKICH!

Konkurs skierowany jest do uczniów szwedzkich szkół podstawowych i szkół średnich. Polega na stworzeniu tzw. mema w jednym z następujących języków: bułgarski, duński, esperanto, estoński, fiński, francuski, farerski, gruziński, grecki, irlandzki, islandzki, włoski, jidysz, chorwacki, łotewski, litewski, maltański, meänkieli, holenderski, norweski, polski, portugalski , rumuński, rumuński, lapoński, słowacki, słoweński, hiszpański, szwedzki język migowy, czeski, niemiecki i węgierski.
Pierwsza nagroda to wycieczka językowa!

ŚWIĘTUJ DZIEŃ JĘZYKÓW W SWOJEJ SZKOLE!

Europejski Dzień Języków nie ogranicza się do wydarzeń organizowanych w Europahuset! I Ty możesz świętować ten dzień w swojej szkole!
Stwórz  własną kafejkę językową, lekcje gotowania tradycyjnych dla danego kraju potraw, zorganizuj wykład, pokaz filmowy czy konkurs poświęcony językom obcym. Granicą jest tu jedynie Twoja wyobraźnia!


Więcej o Europejskim Dniu Języków tutaj.

Organizacje współpracujące w ramach Europejskiego Dnia Języków:

Scheduled Język >Wydarzenia
Europahuset, Regeringsgatan 65, Stockholm Map

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.
11 05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu „Wymazać Naród” oraz spotkanie z

2 maja o godz. 16.00 oraz 18.00 Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy z Muzeum Hallwylów, Instytutem Ukraińskim oraz FSF – Związkiem Swedzkich Operatorów Filmowych, zaprezentuje w Muzeum Hallwylów w Sztokholmie film dokumentalny „Wymazać Naród”. Wstęp wolny.
02 05.2023 Historia, Wydarzenia

„Pieśni z nieba” – koncert dla Ukrainy

1 maja o godz. 19.00 w Sztokholmskiej Filharmonii Konserthuset, w Grünewaldsalen, Akademia NOSPR oraz Akademia Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej w Sztokholmie „RSPO Orchestra Academy” wykonają na kolejnym wspólnym koncercie muzykę dwóch polskich kompozytorów: Henryka Góreckiego i Andrzeja Panufnika w połączeniu ze słynną IV Symfonią Gustava Mahlera w wersji kameralnej i utworem szwedki Andrei Tarrodi opartym na ukraińskich i szwedzkich melodiach ludowych. Wstęp wolny.
01 05.2023 Muzyka, Wydarzenia