19.10.2019 Muzyka, Wydarzenia TeaterStudio Lederman, Gästrikegatan 13, Stockholm

PSAŁTERZ POLSKI na Stockholm Jazz Festival 🗺

Polski puzonista i lider zespołu Grzegorz Rogala prezentuje swój nowy projekt z olśniewająco pięknymi hymnami z XVII wieku w aranżacjach muzyki sopranowej i kwartetu jazzowego.

Muzyka renesansowa zaaranżowana na zespół sopranowy i jazzowy. Polski puzonista i lider zespołu Grzegorz Rogala prezentuje swój nowy projekt z olśniewająco pięknymi hymnami z XVII wieku w aranżacjach muzyki sopranowej i kwartetu jazzowego.

PGR – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali, puzonisty, kompozytora i aranżera, absolwenta Jazz Institut Berlin, stypendysty Berklee College of Music w Bostonie, członka międzynarodowego bigbandu European Colours Jazz Orchestra (2008 r), laureata nagrody „Phil Wilson Award” (2009 r).

Muzyka jest polifoniczna i pochodzi z czasów, gdy wnuk Gustawa Wazy, Zygmunt, był królem Polski. W towarzystwie sopranistki Barbary Rogali i międzynarodowego kwartetu (PL / GER / FR / SWE) wybierzemy sie w muzyczną podróż przez epoki.

W skład zespołu wchodzą:

Barbara Rogala – Soprano
Grzegorz Rogala – puzon
Roman Ott – saksofon altowy
Anders Grop – Kontrabas
David Guy – Perkusja


Cena biletu: 200 SEK
Aby zarezerwować bilet, wyślij e-mail na adres teater.lederman@tele2.se lub zadzwoń pod numer 08-303094.

Koncert organizowany przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Patronem honorowym projektu jest Marszałek Województwa Łódzkiego, zaś partonatem medialnym przedsięwzięcie objęli Jazz Forum i Magazyn PRESTO.

Scheduled Muzyka >Wydarzenia
TeaterStudio Lederman, Gästrikegatan 13, Stockholm Map

JASNOPIS I INNE WIERSZE – Premiera szwedzkiego

We wrześniu ukaże się zbiór wierszy polskiego poety Krzysztofa Siwczyka, pt. “Klarskrift och andra dikter” (pl. “Jasnopis i inne wiersze”) opublikowany przez szwedzkie wydawnictwo Prosak Förlag (2022). Wiersze przełożył Julian Birbrajer, a okładkę wykonała Elwira Gocłowska. Premiera książki odbędzie się w ramach tegorocznych Targów Książki w Göteborgu już 23 września o godz 11.30, na stoisku EUNIC Stockholm (C02:01). Serdecznie zapraszamy!
23 09.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Lukáš Oravec Quartet feat Kálmán Oláh &

Lukáš Oravec, jeden z najbardziej znanych słowackich trębaczy jazzowych, odwiedza Szwecję wraz z grupą muzyków z Krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) w związku z prezydencją Słowacji w Grupie Wyszehradzkiej. Zespół wystąpi w Uppsali i w Sztokholmie.
20 09.2022 21 09.2022 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pisarze Marcin Wicha i Krzysztof Siwczyk na

Dwóch polskich pisarzy, Marcin Wicha oraz Krzysztof Siwczyk, przyjeżdża do Göteborga na tegoroczne Targi Książki, które odbędą się 22-25 września.
22 09.2022 25 09.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia