19.10.2019 Muzyka, Wydarzenia TeaterStudio Lederman, Gästrikegatan 13, Stockholm

PSAŁTERZ POLSKI na Stockholm Jazz Festival 🗺

Polski puzonista i lider zespołu Grzegorz Rogala prezentuje swój nowy projekt z olśniewająco pięknymi hymnami z XVII wieku w aranżacjach muzyki sopranowej i kwartetu jazzowego.

Muzyka renesansowa zaaranżowana na zespół sopranowy i jazzowy. Polski puzonista i lider zespołu Grzegorz Rogala prezentuje swój nowy projekt z olśniewająco pięknymi hymnami z XVII wieku w aranżacjach muzyki sopranowej i kwartetu jazzowego.

PGR – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali, puzonisty, kompozytora i aranżera, absolwenta Jazz Institut Berlin, stypendysty Berklee College of Music w Bostonie, członka międzynarodowego bigbandu European Colours Jazz Orchestra (2008 r), laureata nagrody “Phil Wilson Award” (2009 r).

Muzyka jest polifoniczna i pochodzi z czasów, gdy wnuk Gustawa Wazy, Zygmunt, był królem Polski. W towarzystwie sopranistki Barbary Rogali i międzynarodowego kwartetu (PL / GER / FR / SWE) wybierzemy sie w muzyczną podróż przez epoki.

W skład zespołu wchodzą:

Barbara Rogala – Soprano
Grzegorz Rogala – puzon
Roman Ott – saksofon altowy
Anders Grop – Kontrabas
David Guy – Perkusja


Cena biletu: 200 SEK
Aby zarezerwować bilet, wyślij e-mail na adres teater.lederman@tele2.se lub zadzwoń pod numer 08-303094.

Koncert organizowany przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Patronem honorowym projektu jest Marszałek Województwa Łódzkiego, zaś partonatem medialnym przedsięwzięcie objęli Jazz Forum i Magazyn PRESTO.

Scheduled Muzyka Wydarzenia
TeaterStudio Lederman, Gästrikegatan 13, Stockholm Map

Akademia Pana Kleksa prezentowana w ramach Nocy

Uczestnicy tegorocznej edycji Nocy Kultury w Sztokholmie będą mogli odkryć polską klasykę dla dzieci w postaci książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, opublikowanej w wersji szwedzkiej przez wydawnictwo Atrium Förlag. W tym roku mija 75 lat od pierwszego wydania książki w Polsce. Dołącz do nas już 24 kwietnia i dowiedz się więcej na temat szwedzkiego wydania tej fascynującej opowieści!
16 04.2021 Literatura, Wydarzenia

Spektakl online: “Irena – żaden anioł” z

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji Instytut Polski w Sztokholmie wraz z Teatrem Unga Roma udostępnia nagranie spektaklu "Irena - ingen ängel" ("Irena - żaden anioł") z opcją włączenia polskich i angielskich napisów.
24 03.2021 Historia, Teatr, Wydarzenia

Wystawa plakatu – 30 lat Grupy Wyszehradzkiej

Już od 30 lat Grupa Wyszehradzka (V4) umożliwia ścisłą współpracę czterech państw Europy Środkowej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości.
15 02.2021 18 02.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia