31.10.2019 - 3.11.2019 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Sztokholm

Polskie filmy krótkometrażowe na REX Animation Film Festival 2019 🗺

Festiwal filmów animowanych REX powraca po raz piąty rok z rzędu do Sztokholmu. Od 31 października do 3 listopada 2019 r. w Zita Folkets Bio i Bio Capitol będzie można zobaczyć bogaty program

Program tegorocznego festiwalu obejmuje 80 filmów z 16 krajów. W tym roku zostanie pokazanych 5 polskich filmów krótkometrażowych:

Wina, reż. Marcjanna Urbańska
Deszcz, reż. Piotr Milczarek

pojawią się w sekcji Dependencies
3 listopada, godz. 12.00, Zita, sala 2 + Q&A z Marcjanną Urbańską

Story, reż.  Jola Bańkowskiej
Na zdrowie, reż. Paulina Ziółkowska

pojawią się w sekcji Memories
31 października, godz. 18.00, Zita, sala 2
2 listopada, godz. 16.00, Zita, sala 2

Portrait of Suzanne, reż. Izabela Plucińska
pojawi się w sekcji Halloween
31 października, godz. 21.00, Zita, sala 1


REX Animation Festival to inicjatywa EUNIC (European Union National Institutes for Culture). Tegoroczna edycja jest wynikiem współpracy 13 europejskich instytutów i ambasad w Szwecji: Instituto Camões Stockholm, Institute of Finland, Goethe-Institut Sweden, Ambasada Grecji w Szwecji, Institut français de Suède, Instytut Polski w Sztokholmie, Rumuński Instytut Kultury, Ambasada Szwajcarii w Szwecji, Ambasada Republiki Słowackiej w Sztokholm, Ambasada Hiszpanii w Szwecji i Instituto Cervantes, Centrum Czeskie, Instytut Ukraiński w Szwecji i Ambasada Austrii w Sztokholmie.

Organizator: Stowarzyszenie REX Animationsfestival przy wsparciu Stockholm stad, Region Stockholm i Svenska Filminstitutet.

Więcej informacji: https://rexanimation.se/

from to
Scheduled Kino Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Sztokholm Map

Akademia Pana Kleksa prezentowana w ramach Nocy

Uczestnicy tegorocznej edycji Nocy Kultury w Sztokholmie będą mogli odkryć polską klasykę dla dzieci w postaci książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, opublikowanej w wersji szwedzkiej przez wydawnictwo Atrium Förlag. W tym roku mija 75 lat od pierwszego wydania książki w Polsce. Dołącz do nas już 24 kwietnia i dowiedz się więcej na temat szwedzkiego wydania tej fascynującej opowieści!
16 04.2021 Literatura, Wydarzenia

Spektakl online: “Irena – żaden anioł” z

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji Instytut Polski w Sztokholmie wraz z Teatrem Unga Roma udostępnia nagranie spektaklu "Irena - ingen ängel" ("Irena - żaden anioł") z opcją włączenia polskich i angielskich napisów.
24 03.2021 Historia, Teatr, Wydarzenia

Wystawa plakatu – 30 lat Grupy Wyszehradzkiej

Już od 30 lat Grupa Wyszehradzka (V4) umożliwia ścisłą współpracę czterech państw Europy Środkowej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości.
15 02.2021 18 02.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia