15.04.2020 - 31.05.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa Chleb i kanelbulle online

Nie zdążyłeś zobaczyć wystawy Chleb i kanelbulle znajdującej się przed Ambasadą RP w Sztokholmie? Teraz projekt, który przedstawia historie Szwedów przebywających w Polsce i Polaków mieszkających w Szwecji, prezentujemy w pełnej wersji online.

Projekt był częścią zeszłorocznych obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Szwecją a Polską. Teraz, kiedy najlepiej zostać w domu, wystawę możesz podziwiać nie opuszczając swoich czterech ścian. Dzięki współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie mamy przyjemność zaprezentować projekt całkowicie w formie online. Zostań w domu i poznaj trzynaście fascynujących historii Polaków i Szwedów.

Pomysł i projekt: Ambasada Szwecji w Polsce

Teksty: Krystyna Romanowska

Zdjęcia: Adam Tuchliński

Projekt graficzny: Studio Bazaczek

Tłumaczenie na szwedzki: Lennart Ilke

Wystawa w Sztokholmie jest efektem współpracy Ambasady Szwecji w Warszawie, Ambasady RP w Sztokholmie i Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Partnerzy wystawy: Jula, Nordea, Oriflame, Unity Line, Wola Park, IKEA.

#zostańwdomu

from to
Moved Online Sztuki wizualne Wydarzenia

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia