15.04.2020 - 31.05.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa Chleb i kanelbulle online

Nie zdążyłeś zobaczyć wystawy Chleb i kanelbulle znajdującej się przed Ambasadą RP w Sztokholmie? Teraz projekt, który przedstawia historie Szwedów przebywających w Polsce i Polaków mieszkających w Szwecji, prezentujemy w pełnej wersji online.

Projekt był częścią zeszłorocznych obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Szwecją a Polską. Teraz, kiedy najlepiej zostać w domu, wystawę możesz podziwiać nie opuszczając swoich czterech ścian. Dzięki współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie mamy przyjemność zaprezentować projekt całkowicie w formie online. Zostań w domu i poznaj trzynaście fascynujących historii Polaków i Szwedów.

Pomysł i projekt: Ambasada Szwecji w Polsce

Teksty: Krystyna Romanowska

Zdjęcia: Adam Tuchliński

Projekt graficzny: Studio Bazaczek

Tłumaczenie na szwedzki: Lennart Ilke

Wystawa w Sztokholmie jest efektem współpracy Ambasady Szwecji w Warszawie, Ambasady RP w Sztokholmie i Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Partnerzy wystawy: Jula, Nordea, Oriflame, Unity Line, Wola Park, IKEA.

#zostańwdomu

from to
Moved Online Sztuki wizualne Wydarzenia

Wystawa online: Białe autobusy – przywróceni życiu

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy internetowej Instytutu Polskiego „Białe autobusy - przywróceni życiu” o kampanii Białe autobusy zorganizowanej przez Szwedzki Czerwony Krzyż wiosną 1945 roku. Od 2 listopada codziennie przez 9 dni będziemy prezentować jeden z fragmentów wystawy na naszym profilu Facebook.
02 11.2020 10 11.2020 Historia, Wydarzenia

6. edycja Festiwalu Filmów Animowanych REX w

Po raz kolejny Instytut Polski ma przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Filmów Animowanych REX. Witamy na szóstej edycji naszego europejskiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 29 października - 1 listopada 2020 w Sztokholmie.
29 10.2020 01 11.2020 Kino, Wydarzenia

Koncert online: Wieczór chopinowski z Dorotą Zarowiecką

Stowarzyszenie Szwedzko-Polskie w Uppsali i w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie zaprasza na wieczór chopinowski z Dorotą Zarowiecką, 22 października o godz. 18:00.
22 10.2020 Muzyka, Wydarzenia