10.06.2020 Aktualności

Odkryj Polskę

Nowoczesna architektura, wspaniałe muzea, bogata przyroda, smaczna kuchnia oraz szeroki zakres zajęć rekreacyjnych i kulturalnych w Polsce powinny sprawić, że będziesz chciał odwiedzić Polskę po zakończeniu lockdownu. Tymczasem, odkryj Polskę online i zacznij planować swoją podróż już dziś dzięki kampanii #DiscoverPoland!

Głównym celem kampanii #DiscoverPoland jest zachęcenie odbiorców do poznania Polski, umożliwienie obcokrajowcom odkrywania Polski najpierw w Internecie, a ostatecznie zainspirowanie ich do przyjazdu i poznania naszego kraju osobiście. Kampania #DiscoverPoland to wirtualne zwiedzanie zakątków Polski, poznanie naszej kultury, historii, przyrody, tradycji kulinarnych.  

Za pośrednictwem nowych stron Instytutów Polskich i kampanii zapraszamy do wirtualnej podróży po naszym kraju. Chcemy zachęcić odbiorców za granicą do poznania Polski i przyjazdu do nas, gdy już będzie to możliwe – mówił podczas briefingu dla dziennikarzy wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk. 

Kampania prowadzona jest przez MSZ przy wsparciu polskich placówek zagranicznych, w tym szczególnie Instytutów Polskich. Publikowana będzie w mediach społecznościowych. #DiscoverPoland to kolejna po #Polonia4Neighbours i #Poland@yourhome zakrojona na tak szeroką skalę kampania online.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/diplomacy/discover-poland

Scheduled Aktualności

Święto Narodowe Szwecji! 🗓

Dzisiaj obchodzony jest Narodowy Dzień Szwecji i dlatego składamy najlepsze życzenia wszystkim Szwedom! Niebiesko-żółte flagi powiewają dziś w całej Szwecji. A jak Wy obchodzicie Święto Narodowe?
06 06.2020 Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie 2020 dobiegł

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie, który miał miejsce w miniony weekend, dobiegł końca. W tym roku, po raz pierwszy w formie online, festiwal ponownie okazał się dużym sukcesem.
02 06.2020 Aktualności

W ogrodzie Krzysztofa Pendereckiego 🗓

Polens nationella kulturinstitut Adam Mickiewiczinstitutet bygger nu upp en virtuell interaktiv trädgård inspirerad av Krzysztof Pendereckis musik. ”Penderecki’s Instytut Adama Mickiewicza w wirtualnej przestrzeni buduje interaktywny ogród inspirowany twórczością Krzysztofa Pendereckiego.
20 05.2020 Aktualności