24.09.2020 - 27.09.2020 Wydarzenia

Bokmässan Play: Tokarczuk i elfy

W tym roku Targi Książki w Göteborgu zapraszają publiczność i autorów na Bokmässan Play - wydarzenie online dla miłośników literatury z całej Skandynawii.

Po raz pierwszy od trzydziestu pięciu lat Targi Książki w Göteborgu nie odbędą się w przestrzeni wystawowej. Zamiast tego, w dniach 24–27 września 2020 r. będzie można je zobaczyć w wersji online. Przez cztery dni 140 cyfrowych rozmów studyjnych, prowadzonych przez znawców literatury, będzie transmitowanych na Bokmässan Play.

W ramach Bokmässan Play Instytut Polski w Sztokholmie wraz z Centrum Tłumaczeń (Översättarcentrum) zapraszają na spotkanie z tłumaczem literatury Olgi Tokarczuk na język szwedzki, Janem Henrikiem Swahnem – “Tokarczuk i elfy“, w sobotę 26 września w godz. 14.00-14.45.

Zdjęcie: Łukasz Giza

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury 2018 Olga Tokarczuk często składa hołd swoim tłumaczom. Tłumacze są jak dzieci Hermesa, które poruszają się między kulturami, są jak elfy, które przenoszą informacje, obrazy i znaczenia – mówi pisarka. Jednym z nich jest autor i tłumacz Jan Henrik Swahn, który przetłumaczył na język szwedzki sześć książek Olgi Tokarczuk.

W ramach Bokmässan Play będzie można posłuchać rozmowy Jana Henrika Swahna z Emi Simone Zawall, pisarką i tłumaczką języka polskiego. Tłumacze będą rozmawiać między innymi o przekraczającym utarte granice pisarstwie Tokarczuk oraz o wyzwaniach związanych z przeniesieniem go na język szwedzki.

Zdjęcie: Charles Ludvig

Uczestnicy: Emi Simone Zawall, Jan Henrik Swahn

Termin: Sobota, 26 września, godz. 14.00-14.45

Transmisja na żywo: https://bokmassan.se/

Więcej informacji w języku szwedzkim

from to
Moved Online Wydarzenia

Świętuj z nami Europejski Dzień Języków! 🗓

W tym roku Europejski Dzień Języków w Sztokholmie świętujemy 29 września poprzez organizację kafejki językowej online.
29 09.2020 Wydarzenia

Wystawa online ”40. rocznica rewolucji Solidarności” oraz

31 sierpnia obchodzona była 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
23 09.2020 Historia, Wydarzenia

Wznowienie wystawy: Zeszyt z poezją z Auschwitz.

W tym tygodniu ponownie otwarta zostaje wystawa "Zeszyt z poezją z Auschwitz. Historia B.J. Zdunek (z domu Musiewicz)"! Z powodu Covid-19 nie była ona dostępna w ostatnich miesiącach.
08 09.2020 30 09.2020 Historia, Wydarzenia