29.09.2020 Wydarzenia

Świętuj z nami Europejski Dzień Języków!

W tym roku Europejski Dzień Języków w Sztokholmie świętujemy 29 września poprzez organizację kafejki językowej online.

Komisja Europejska w Szwecji będzie emitować program online, w ramach którego zaprezentowanych zostanie kilkanaście języków europejskich poprzez np. mini kursy językowe hiszpańskiego, czeskiego, francuskiego, niemieckiego, polskiego czy języka migowego! 

Jest to świetna okazja do poznania nowych języków, a ze względu na to, że tegoroczna edycja została zdigitalizowana uczestniczyć mogą uczniowie, nauczyciele i wszyscy zainteresowani z całej Szwecji! 

Organizowany jest również konkurs językowy skierowany do uczniów ze szkół gimnazjalnych i licealnych. Nagroda główna to wycieczka językowa! Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu (ok. minuty) z prostym, zabawnym i zrozumiałym wytłumaczeniem dowolnego fenomenu gramatycznego. Powodzenia! 

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej

Nie możesz się doczekać? Już teraz zajrzyj na oficjalną stronę EDL i zanurkuj w morzu języków! 


Zdjęcie: Andrzej Markiewicz

Moved Online Wydarzenia

Wystawa online ”40. rocznica rewolucji Solidarności” oraz

31 sierpnia obchodzona była 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
23 09.2020 Historia, Wydarzenia

Bokmässan Play: Tokarczuk i elfy 🗓

W tym roku Targi Książki w Göteborgu zapraszają publiczność i autorów na Bokmässan Play - wydarzenie online dla miłośników literatury z całej Skandynawii.
24 09.2020 27 09.2020 Wydarzenia

Wznowienie wystawy: Zeszyt z poezją z Auschwitz.

W tym tygodniu ponownie otwarta zostaje wystawa "Zeszyt z poezją z Auschwitz. Historia B.J. Zdunek (z domu Musiewicz)"! Z powodu Covid-19 nie była ona dostępna w ostatnich miesiącach.
08 09.2020 30 09.2020 Historia, Wydarzenia