29.09.2020 Język, Wydarzenia

Świętuj z nami Europejski Dzień Języków!

W tym roku Europejski Dzień Języków w Sztokholmie świętujemy 29 września poprzez organizację kafejki językowej online.

Komisja Europejska w Szwecji będzie emitować program online, w ramach którego zaprezentowanych zostanie kilkanaście języków europejskich poprzez np. mini kursy językowe hiszpańskiego, czeskiego, francuskiego, niemieckiego, polskiego czy języka migowego! 

Jest to świetna okazja do poznania nowych języków, a ze względu na to, że tegoroczna edycja została zdigitalizowana uczestniczyć mogą uczniowie, nauczyciele i wszyscy zainteresowani z całej Szwecji! 

Organizowany jest również konkurs językowy skierowany do uczniów ze szkół gimnazjalnych i licealnych. Nagroda główna to wycieczka językowa! Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu (ok. minuty) z prostym, zabawnym i zrozumiałym wytłumaczeniem dowolnego fenomenu gramatycznego. Powodzenia! 

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej

Nie możesz się doczekać? Już teraz zajrzyj na oficjalną stronę EDL i zanurkuj w morzu języków! 


Zdjęcie: Andrzej Markiewicz

Moved Online Język >Wydarzenia

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.
11 05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu „Wymazać Naród” oraz spotkanie z

2 maja o godz. 16.00 oraz 18.00 Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy z Muzeum Hallwylów, Instytutem Ukraińskim oraz FSF – Związkiem Swedzkich Operatorów Filmowych, zaprezentuje w Muzeum Hallwylów w Sztokholmie film dokumentalny „Wymazać Naród”. Wstęp wolny.
02 05.2023 Historia, Wydarzenia

„Pieśni z nieba” – koncert dla Ukrainy

1 maja o godz. 19.00 w Sztokholmskiej Filharmonii Konserthuset, w Grünewaldsalen, Akademia NOSPR oraz Akademia Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej w Sztokholmie „RSPO Orchestra Academy” wykonają na kolejnym wspólnym koncercie muzykę dwóch polskich kompozytorów: Henryka Góreckiego i Andrzeja Panufnika w połączeniu ze słynną IV Symfonią Gustava Mahlera w wersji kameralnej i utworem szwedki Andrei Tarrodi opartym na ukraińskich i szwedzkich melodiach ludowych. Wstęp wolny.
01 05.2023 Muzyka, Wydarzenia