10.05.2021 Aktualności

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki 2021

5 maja obchodziliśmy 202. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki (1819-1872), kompozytora pieśni, oper, operetek, baletów, dyrygenta oper, orkiestr symfonicznych i chórów oraz organisty i pedagoga. To czołowy twórca, którego utwory można wybrać do repertuaru w ramach II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, który odbędzie się 11–18 września 2021.

W związku z przedłużającą się sytuacją epidemiczną, termin naboru zgłoszeń do konkursu został wydłużony do 31 maja 2021.

Do udziału w konkursie zaproszeni są muzycy-instrumentaliści zgłaszający się indywidualnie: pianiści oraz jako zespoły kameralne (od duetów po składy dwunastoosobowe). Nie ma ograniczeń ze względu na wiek i obywatelstwo uczestników.

Artyści mogą prezentować w konkursie utwory 56 polskich kompozytorów, tworzących głównie w XIX i XX wieku. Uczestnicy przygotowują własny program, wybierając utwory do poszczególnych etapów konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja 2021 za pomocą formularzy elektronicznych:

Pianiści – https://www.konkursmuzykipolskiej.pl/zgloszenia/pianisci

Zespoły kameralne – https://www.konkursmuzykipolskiej.pl/zgloszenia/zespoly

Jednocześnie zapraszamy do wysłuchania I Kwartetu smyczkowego d-moll Moniuszki w wykonaniu laureatek I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki 2019, zespołu Ãtma Quartet:


Więcej informacji o konkursie: https://www.konkursmuzykipolskiej.pl

O Stanisławie Moniuszko: https://www.konkursmuzykipolskiej.pl/kompozytor/25-stanislaw-moniuszko



Grafika: Portret Stanisława Moniuszki autorstwa Marcina Władyki

Scheduled Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 🗓

Coraz bliżej Święta i rok powoli zbliża się ku końcowi. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować, co wspólnie z Wami udało nam się osiągnąć!
24 12.2024 01 01.2025 Aktualności, Galeria

Wizyta studyjna szwedzkich znawców sztuki śladami wystawy

Między 18 a 21 listopada 2024 roku, Camilla Larsson - badaczka, historyk sztuki i wykładowczyni uniwersytetu Södertörns högskola wraz z Mają-Leną Molin - artystyczną dyrektorką galerii Södertälje konsthall, wzięły udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie (PGS), Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.
18 11.2024 21 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria

Reportaż pisma Artlover Magazine o stolicy Polski

Pod koniec października, dwóch przedstawicieli szwedzkiego pisma o sztuce Artlover Magazine, redaktor naczelny David Castenfors oraz fotograf Pierre Björk, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy ze szwedzką galerią Coulisse Gallery w Sztokholmie. Celem wizyty było zebranie materiałów do reportażu poświęconego polskiej sztuce współczesnej w Warszawie, który został opublikowany w najnowszym wydaniu Artlover Magazine. Dotychczas magazyn napisał o Brukseli, Rotterdamie, Antwerpii, Turynie i Mediolanie.
27 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia