28.06.2021 Muzyka, Wydarzenia Paulinska Salen, Bondegatan 1, Strängnäs

Wieczór chopinowski z polskimi pieśniami 🗺

28 czerwca 2021 w Strängnäs w pięknej auli szkoły Paulinska skolan odbył się koncert „Wieczór chopinowski z polskimi pieśniami”. Wystąpiła dwójka artystów, absolwentów polskich Akademii Muzycznych (w Poznaniu i Bydgoszczy) - Marzeny Frankowskiej (śpiew) i Oleksandra Yankevycha (fortepian) z Królewskiej Opery w Sztokholmie.

W programie koncertu znalazły się mniej znane w Szwecji pieśni Fryderyka Chopina wraz z wyborem pieśni Ignacego Jana Paderewskiego. Na koncert przybył komplet widzów – zgodnie z przepisami do 50 osób – i gorąco przyjął artystów. Na bis artyści przygotowali niespodziankę, pieśń szwedzkiego kompozytora, Wilhelma Stenhammara.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Polski we współpracy z Centrum Kultury Multeum i Gminą Strängnäs.

Oto jedna z wykonanych pieśni, „Nad wodą wielką” z muzyką Ignacego Jana Paderewskiego (1860-1941) do tekstu Adama Mickiewicza (1798-1855).

Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Paulinska Salen, Bondegatan 1, Strängnäs Map

Setna rocznica urodzin Svena Nykvista ze specjalnym

21 maja będziemy świętować setną rocznicę urodzin światowej sławy szwedzkiego operatora filmowego Svena Nykvista w Filmhuset w Sztokholmie. Przygotujcie się na dzień wypełniony filmowymi wrażeniami.
21 05.2022 Kino, Wydarzenia

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.
23 04.2022 Kino, Wydarzenia

Supporting Event for Ukraine 🗓 🗺

In solidarity with Ukraine, Konserthuset Stockholm together with EUNIC Stockholm, the Ukrainian Institute in Sweden and the European Commission Representation in Sweden, is pleased to announce that the National Chamber Ensemble "Kyiv Soloists" will perform in Stockholm in a concert organised to support Ukraine through humanitarian help.
27 03.2022 Muzyka, Wydarzenia