28.06.2021 Muzyka, Wydarzenia Paulinska Salen, Bondegatan 1, Strängnäs

Wieczór chopinowski z polskimi pieśniami 🗺

28 czerwca 2021 w Strängnäs w pięknej auli szkoły Paulinska skolan odbył się koncert „Wieczór chopinowski z polskimi pieśniami”. Wystąpiła dwójka artystów, absolwentów polskich Akademii Muzycznych (w Poznaniu i Bydgoszczy) - Marzeny Frankowskiej (śpiew) i Oleksandra Yankevycha (fortepian) z Królewskiej Opery w Sztokholmie.

W programie koncertu znalazły się mniej znane w Szwecji pieśni Fryderyka Chopina wraz z wyborem pieśni Ignacego Jana Paderewskiego. Na koncert przybył komplet widzów – zgodnie z przepisami do 50 osób – i gorąco przyjął artystów. Na bis artyści przygotowali niespodziankę, pieśń szwedzkiego kompozytora, Wilhelma Stenhammara.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Polski we współpracy z Centrum Kultury Multeum i Gminą Strängnäs.

Oto jedna z wykonanych pieśni, „Nad wodą wielką” z muzyką Ignacego Jana Paderewskiego (1860-1941) do tekstu Adama Mickiewicza (1798-1855).

Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Paulinska Salen, Bondegatan 1, Strängnäs Map

Pokaz filmu „Isolering” (Izolacja) w kinie Zita

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "„Isolering” (Izolacja) w reżyserii Arka Delbowskiego, który odbędzie się 2 czerwca o godz 18 w Zita Folkets Bio w Sztokholmie.
02 06.2023 Kino, Wydarzenia

Wystawa plenerowa „V4 Kids: Fantastyczny spacer” oraz

Serdecznie zapraszamy na plenerową wystawę „V4 Kids: Fantasy walk” z pięknymi ilustracjami do książek dla dzieci z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4): Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wystawy będą prezentowane na ogrodzeniach czterech ambasad V4 w Sztokholmie.
03 06.2023 22 06.2023 Aktualności, Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.
11 05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia