12.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu: DORADCY KRÓLA HYDROPSA Natalii Brożyńskiej 🗺

W ramach 12. polskiego festiwalu filmowego Kinoteka Stokholm zapraszamy na pokaz filmu DORADCY KRÓLA HYDROPSA.

Niedziela, 12 września 2021 kl 18.00
Zita Folkets Bio (salong 1)

Filmen handlar om Hydrops, kungen av Akwacja, och hans rådgivare, som beordrades av kungen att skapa en ny Film opowiada historię króla Hydropsa, władcy Akwacji, oraz jego doradców, na których spadł obowiązek stworzenia następcy tronu. Rywalizacja i intrygi, dotyczące cech jakie miał mieć zaszczepione królewicz, doprowadziły do wszczepienia matrycy „zamiłowania” do rzeczy małych. W ten sposób zrodziła się obsesja do zmniejszania samego siebie.


Reżyseria: Natalia Brożyńska

Scenariusz: Natalia Brożyńska, Mateusz Moczulski

Czas: 20 minut

Rok produkcji: 2016, Polska

Film polskojęzyczny z angielskimi napisami.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

POLSKIE WYDARZENIA W CENTRUM KULTURY W HANDEN

We współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Centrum Kultury w Handen zaprasza między innymi na pokazy filmowe, wystawę oraz workshop plastyczny dla dzieci. Wydarzenia są darmowe, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba odebrać swój bilet w recepcji w Bibliotece w Handen.
29 09.2023 06 10.2023 Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

ISABELLA – monolog Evy Mattsson o Katarzynie

Eva Mattsson, historyk sztuki i pisarka, powraca do Strängnäs, tym razem z monologiem o Katarzynie Jagiellonce, księżniczce Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wychowana na Wawelu Katarzyna wyszła za mąż za Johana, księcia Finlandii, a później została królową Szwecji. Jej wykształcenie i osobowość przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury w Szwecji. Eva Mattsson wciela się w Katarzynę, aby opowiedzieć o roli matki i królowej.
27 09.2023 Aktualności, Historia, Teatr, Wydarzenia

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia