11.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu: KONGRES Ari Folman 🗺

W ramach 12. polskiego festiwalu filmowego Kinoteka Stokholm zapraszamy na pokaz filmu Kongres.

Sobota, 11 września 2021 kl 19.15
Kino Zita (sala 1)

Film stworzony na podstawie Kongresu Futurologicznego Stanisława Lema. Znana aktorka, Robin Wright, dostaje ofertę od ogromnego studia z Hollywood. W zamian za niesamowitą sumę pieniędzy studio chcę „zeskanować” ją i posiąść prawa do jej wizerunku. Producenci chcą tworzyć filmy, w których aktorka jest wiecznie młoda. Film jest koprodukcją, w której dużą rolę odgrywają polscy animatorzy.


Reżyseria: Ari Folman

Scenariusz: Ari Folman

Czas: 120 minut

Rok produkcji: 2013, Polska, Belgia, Francja, USA, Izrael, Luxemburg, Niemcy

Film w języku angielskim.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

Setna rocznica urodzin Svena Nykvista ze specjalnym

21 maja będziemy świętować setną rocznicę urodzin światowej sławy szwedzkiego operatora filmowego Svena Nykvista w Filmhuset w Sztokholmie. Przygotujcie się na dzień wypełniony filmowymi wrażeniami.
21 05.2022 Kino, Wydarzenia

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.
23 04.2022 Kino, Wydarzenia

Supporting Event for Ukraine 🗓 🗺

In solidarity with Ukraine, Konserthuset Stockholm together with EUNIC Stockholm, the Ukrainian Institute in Sweden and the European Commission Representation in Sweden, is pleased to announce that the National Chamber Ensemble "Kyiv Soloists" will perform in Stockholm in a concert organised to support Ukraine through humanitarian help.
27 03.2022 Muzyka, Wydarzenia