11.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu: KONGRES Ari Folman 🗺

W ramach 12. polskiego festiwalu filmowego Kinoteka Stokholm zapraszamy na pokaz filmu Kongres.

Sobota, 11 września 2021 kl 19.15
Kino Zita (sala 1)

Film stworzony na podstawie Kongresu Futurologicznego Stanisława Lema. Znana aktorka, Robin Wright, dostaje ofertę od ogromnego studia z Hollywood. W zamian za niesamowitą sumę pieniędzy studio chcę „zeskanować” ją i posiąść prawa do jej wizerunku. Producenci chcą tworzyć filmy, w których aktorka jest wiecznie młoda. Film jest koprodukcją, w której dużą rolę odgrywają polscy animatorzy.


Reżyseria: Ari Folman

Scenariusz: Ari Folman

Czas: 120 minut

Rok produkcji: 2013, Polska, Belgia, Francja, USA, Izrael, Luxemburg, Niemcy

Film w języku angielskim.

Scheduled Kino Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia