11.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu: KONGRES Ari Folman 🗺

W ramach 12. polskiego festiwalu filmowego Kinoteka Stokholm zapraszamy na pokaz filmu Kongres.

Sobota, 11 września 2021 kl 19.15
Kino Zita (sala 1)

Film stworzony na podstawie Kongresu Futurologicznego Stanisława Lema. Znana aktorka, Robin Wright, dostaje ofertę od ogromnego studia z Hollywood. W zamian za niesamowitą sumę pieniędzy studio chcę „zeskanować” ją i posiąść prawa do jej wizerunku. Producenci chcą tworzyć filmy, w których aktorka jest wiecznie młoda. Film jest koprodukcją, w której dużą rolę odgrywają polscy animatorzy.


Reżyseria: Ari Folman

Scenariusz: Ari Folman

Czas: 120 minut

Rok produkcji: 2013, Polska, Belgia, Francja, USA, Izrael, Luxemburg, Niemcy

Film w języku angielskim.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

Konferencja ‘’Cultural transfer between Poland, Finland and

12 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się międzynarodowa konferencja odbywająca się w języku angielskim, pt.: ‘’Cultural transfer between Poland, Finland and Sweden from the Jagiellonian era to the end of the Vasa Dynasty: on the 460th anniversary of Catherine Jagiellon’s arrival to Finland (1562–2022).’’ w sali Publicum na Uniwesytecie w Turku, adres: Assistentinkatu 7.
12 12.2022 Historia, Wydarzenia

Czesław Słania we wspomnieniach przyjaciół: Zygmunt Kuszelewski

W zeszłym roku szeregiem wydarzeń upamiętniliśmy setną rocznicę urodzin Czesława Słani, uważanego za najwybitniejszego na świecie współczesnego rytownika i projektanta znaczków pocztowych i banknotów, a do tego rekordzistę w swoim fachu. Pragniemy dalej przybliżać sylwetkę tej wyjątkowej postaci, tym razem prezentując wywiad z dwójką przyjaciół "Cześka" i miłośników jego twórczości, którzy dzielą się osobistymi przemyśleniami, opowieściami i anegdotami na temat Słani. Wywiad zostanie opublikowany na kanale Youtube Instytutu Polskiego dzień przed urodzinami Czesława Słani, 21 października.
21 10.2022 Historia, Wydarzenia

O Alfredzie Markowskiej w Szwedzkiej Telewizji 🗓

Na platformie Szwedzkiej Telewizji publicznej - SVT PLAY – jest już dostępny serial dokumentalny pt. „Zagłada Romów”. Trzeci odcinek serialu opowiada o polskiej Romani Alfredzie „Nonci” Markowskiej.
10 10.2022 Historia, Kino, Wydarzenia