12.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu: PRZEKŁADANIEC Andrzeja Wajdy 🗺

W ramach 12. polskiego festiwalu filmowego Kinoteka Stokholm zapraszamy na pokaz filmu PRZEKŁADANIEC.

Niedziela, 12 września 2021 kl 18.30
Kino Zita (sala 1)

Opowiadanie Czy Pan istnieje, Mr Johns?, które pod koniec lat 60. XX-ego wieku zdecydował się wyreżyserować Andrzej Wajda, przedstawia wydarzenia dziejące się w przyszłości, na początku XXI-ego wieku. Scenariusz do filmu napisał sam Stanisław Lem, specjalista utworów sciene-fiction oraz groteski i autor opowiadania. Minęło ponad 50 lat od premiery filmu „Przekładaniec”, a medycyna poszła znacznie do przodu. Dzisiaj przeszczep organów zdaje się być czymś powszechnym i nie budzącym zdziwienia. Coś, co kiedyś było wytworem czystej fantazji, dziś jest rzeczywistością, w której żyjemy.


Reżyseria: Andrzej Wajda

Scenariusz: Stanisław Lem

Czas: 35 minut

Rok produkcji: 1968, Polska

Film polskojęzyczny z angielskimi napisami.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Polskie akcenty na Targach Książki 2023 w

Podczas tegorocznej edycji Targów Książki w Göteborgu pojawi się kilka polskich akcentów: seminaria z udziałem autorów Piotra Fiedlera oraz Mikołaja Łozińskiego, oraz premiera opracowania zeszytu z poezją z Auschwitz, który był głównym tematem projektu Instytutu z 2020 roku. Targi Książki w Göteborgu odbędą się między 28 września a 1 października 2023 roku w Svenska Mässan. Serdecznie zapraszamy!
28 09.2023 01 10.2023 Aktualności, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Szwedzki przekład książki 'Czułość’ Piotra Fiedlera 🗓

W 2023 roku wydawnictwo Prosak Förlag wydało szwedzki przekład książki 'Czułość' autorstwa polskiego pisarza Piotra Fiedlera. Książka opowiada o burzliwym życiu Franciszka Czułego w Warszawie, i jest współczesnym komentarzem życia w stolicy.
14 02.2023 Aktualności, Literatura, Litteratur, Wydarzenia