11.09.2021 Kino, Wydarzenia

Spotkanie z reżyserką Hanką Brulińską

Zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym tegorocznej Kinoteki Stockholm.
Hanka Brulińska

Magister sztuki, aktorka, reżyserka, ekspert w pracy nad głosem. Wykładowca w Szkole Machulskich w Warszawie i Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Swoje doświadczenie dydaktyczne zdobywała już na studiach aktorskich we wrocławskiej PWST biorąc udział w licznych sympozjach, warsztatach aktorskich dotyczących pracy z ciałem, głosem oraz technik aktorskich. Związana z Teatrem Osterwy w Lublinie, w którym zagrała wiele znaczących ról tj. Balladynę w Balladynie” Słowackiego czy Julie w Romeo i Julia Szekspira. Ma na swoim koncie także role w filmach czy serialach. Kontakt ze sceną dał jej dużą świadomość i warsztat, którym chętnie dzieli się z innymi.

W ramach Kinoteki Stockholm można zobaczyć krótki film w reżyserii Hanki Brulińskiej MASKA.


Sobota, 11 września 2021 kl 18.15
Kino Zita (sala 1)

Foto: Hanka Brulińska av Julia Klewaniec

Scheduled Kino Wydarzenia

Wystawa: Composers of the Visegrad Group 🗓

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej interaktywnej wystawy plenerowej "Composers of the Visegrad Group" z udziałem światowej sławy cenionych kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgier, Słowacji, Czech i Polski.
23 12.2021 21 01.2022 Muzyka, Wydarzenia

Poezja i dobro – wystawa Cypriana Kamila

Zapraszamy do obejrzenia wystawy informacyjnej „Poezja i dobro” z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida w dniach 16 grudnia 2021 - 24 stycznia 2022.
16 12.2021 24 01.2022 Literatura, Wydarzenia

Koncert świąteczny w Kościele Adolfa Fredrika 🗓

Święta tuż tuż! Pierwszy śnieg już spadł, ulice są pięknie ustrojone w świąteczne dekoracje, a zimowy mrok rozświetlają długie łańcuchy lampek. Czas więc i na świąteczny koncert! Komisja Europejska w Szwecji wraz z ambasadami 16 krajów UE ma przyjemność zaprosić na wielojęzyczny Koncert Bożonarodzeniowy z kolędami ze wszystkich zakątków Europy!
14 12.2021 Muzyka, Wydarzenia