2.09.2021 Galeria

Fotorelacja: Spotkanie autorskie z Krystyną Dąbrowską

2 września w Bonniers Konsthall odbyła się rozmowa wokół poezji między Krystyną Dąbrowską, Ireną Grönberg a Jonasem Ellerströmem. Dyskusja dotyczyła m.in. poezji Krystyny, wpływu pandemii na jej twórczość, a także polskiej tradycji literackiej.

Odczytane zostały również wiersze Krystyny ​​zarówno po polsku, jak i po szwedzku, w tłumaczeniu Ireny Grönberg, które ukazały się w kwietniu br. w tomiku “Vi är en ordbok och andra dikter” (2021, pl. Jesteśmy słownikiem i inne wiersze), wydanym przez ellerströms förlag.

Poniżej znajdziesz nagranie ze spotkania w dwóch częściach. Miłego słuchania!


CZĘŚĆ 1


CZĘŚĆ 2


Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego fantastycznego wydarzenia! W szczególności dla naszych niezawodnych partnerów: Bonniers Konsthall i wydawnictwa ellerströms förlag, a także dla wybitnych panelistów: Krystyny, Ireny oraz Jonasa!


Zdjęcia i film: Paweł Kania, Kania NordFOTO

Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie 2022

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Sztokholmie odwiedzający mieli okazję zapełnić swoje półki nowymi fantastycznymi komiksami, a także poznać znakomitych twórców komiksów z całego świata.
21 05.2022 22 05.2022 Aktualności, Galeria

Fotoreportaż: Supermarket 2022 – Targi Sztuki w

Targi Sztuki Niezależnej w Sztokholmie - Supermarket 2022 dobiegły końca! 
26 05.2022 29 05.2022 Aktualności, Galeria

Fotoreportaż: 100 rocznica pierwszego zwycięstwa Polaków w

W piątek świętowaliśmy setną rocznicę pierwszego zwycięstwa Polaków w piłkę nożną po I Wojnie Światowej poprzez zorganizowanie wykładu o polsko-szwedzkiej historii piłki nożnej w budynku GIH w Sztokholmie.
27 05.2022 Aktualności, Galeria