2.09.2021 Galeria

Fotorelacja: Spotkanie autorskie z Krystyną Dąbrowską

2 września w Bonniers Konsthall odbyła się rozmowa wokół poezji między Krystyną Dąbrowską, Ireną Grönberg a Jonasem Ellerströmem. Dyskusja dotyczyła m.in. poezji Krystyny, wpływu pandemii na jej twórczość, a także polskiej tradycji literackiej.

Odczytane zostały również wiersze Krystyny ​​zarówno po polsku, jak i po szwedzku, w tłumaczeniu Ireny Grönberg, które ukazały się w kwietniu br. w tomiku “Vi är en ordbok och andra dikter” (2021, pl. Jesteśmy słownikiem i inne wiersze), wydanym przez ellerströms förlag.

Poniżej znajdziesz nagranie ze spotkania w dwóch częściach. Miłego słuchania!


CZĘŚĆ 1


CZĘŚĆ 2


Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego fantastycznego wydarzenia! W szczególności dla naszych niezawodnych partnerów: Bonniers Konsthall i wydawnictwa ellerströms förlag, a także dla wybitnych panelistów: Krystyny, Ireny oraz Jonasa!


Zdjęcia i film: Paweł Kania, Kania NordFOTO

Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Obchody 50-lecia instalacji Władysława Hasiora „Solspann”

Na przełomie września oraz października 2022 odbyły się obchody 50-lecia instalacji polskiego artysty Władysława Hasiora "Solspann" (Słoneczny Rydwan) w Södertälje, Sztokholm. Projekt był wynikiem współpracy galerii sztuki Södertälje konsthall, regionu Södertälje kommun, organizacji ABF Södertälje-Nykvarn, organizacji Kulturhistoriska Föreningen i Södertälje oraz Instytutu Polskiego w Sztokholmie.
29 09.2022 23 10.2022 Galeria

Fotoreportaż: Dzień Języków 2022 🗓

27 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków (EDL) poprzez organizację kafejki językowej w Europahuset w Sztokholmie.
27 09.2022 Galeria

Fotoreportaż: Wieczór poezji „Pokój światowej poezji” w

We współpracy z EUNIC Stockholm, Instytut Polski zorganizował wieczór poezji „Pokój światowej poezji” (Rum för världspoesi) 21 września 2022 w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie.
21 09.2022 Galeria