15.09.2021 - 19.09.2021 Kino, Muzyka, Sztuki wizualne, Wydarzenia

3. edycja We Do Festival w Oslo

Serdecznie zapraszamy na 3. edycję festiwalu We Do Festival - Polskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Współczesnej, który odbędzie się w dniach 15-19 września 2021 w Oslo. W trakcie pięciu dni festiwalu zobaczyć będzie można szereg warsztatów kulturalnych, spotkań artystycznych, pokazów filmowych i koncertów! Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Tolerancja i Równość.

Podczas festiwalu mieszkańcy Oslo będą mieli okazję wejść w bezpośrednią interakcję z polską kulturą, w tym w szczególności z filmem, muzyką, sztuką, performancem czy designem, jak również poznać polską sztukę kulinarną. Ideą festiwalu jest stworzenie przestrzeni do poznawania ludzi, podejmowania działań i angażowania do międzynarodowego dialogu. Celem festiwalu jest zainteresowanie społeczeństwa norweskiego polską kulturą oraz praca nad zmianą stereotypów na temat Polaków w Norwegii.


Wstęp wolny!

Program festiwalu dostępny jest tutaj.

Więcej informacji o festiwalu: www.wedo.no


Festiwal organizowany jest przez Transcultural Arts Production (TrAP) i Żanetę Kruszelnicką we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.

from to
Scheduled Kino Muzyka Sztuki wizualne Wydarzenia

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia