22.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert muzyki symfonicznej: Beethoven, Lutosławski, Mayer

Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu w Göteborgu, w skład której wchodzą studenci kierunków związanych z muzyką klasyczną, kierowana przez dyrygentkę Magdalenę Pawlisz organizuje specjalny koncert symfoniczny.

W piątek, 22 października 2021, o godzinie 18.00 w Sjöströmsalen, Högskolan för scen och musik w Göteborgu można będzie posłuchać muzyki takich klasyków, jak Beethoven, Lutosławski czy Mayer w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu w Göteborgu pod kierownictwem dyrygentki Magdaleny Pawlisz. Innymi słowy, zapowiada się fantastyczne muzyczne wydarzenie.


W szczególności polecamy Państwa uwadze utwory polskiego kompozytora, pianisty oraz dyrygenta, Witolda Lutosławskiego. Dzięki swojemu niesamowitemu talentowi Lutosławski zdobył wiele międzynarodowych nagród i odznaczeń, między innymi Order Orła Białego oraz szwedzki Polarpriset za swój wkład we współczesną muzykę europejską. Przy tworzeniu swoich wcześniejszych utworów czerpał inspirację z polskiej muzyki folklorystycznej. Podczas koncertu w Göteborgu będzie można usłyszeć tradycyjne melodie z regionu Mazowsza we współczesnej interpretacji orkiestry symfonicznej.


Oprócz Lutosławskiego, podczas koncertu usłyszymy również utwory znanego kompozytora i kompozytorki muzyki klasycznej – Ludwiga van Beethovena oraz Emilie Mayer.

Koncert można zobaczyć na żywo w Sjöströmsalen, Högskolan för scen och musik oraz online na kanale YouTube uniwersytetu:


Więcej informacji o koncercie i biletach tutaj.

Uwaga! Sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online poprzez portal Billetto. Nie można zakupić biletów na miejscu wydarzenia.

Projekt organizowany jest we współpracy z Högskolan för scen och musik w Göteborgu i Uniwersytetem w Göteborgu. Transmisja koncertu odbywa się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Polskie akcenty na festiwalu Nobel Week Lights

Festiwal Nobel Week Lights 2024 rozświetla miasto piękną sztuką świetlną, dostępną bezpłatnie dla wszystkich w samym centrum Sztokholmu. W tym roku trzy instalacje zostały zainspirowane osiągnięciami polskich noblistek. Będzie również pokazana praca FLUX, stworzona przez polskiego artystę!
07 12.2024 15 12.2024 Artykuły, Design, Język, Litteratur, Litteratur, Muzyka, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Det poetiska Europa (”Poetycka Europa”) #2: Polska

Co cechuje polską poezję współczesną? W jaki sposób funkcjonuje w polskojęzycznej przestrzeni publicznej? I w jakim stopniu dociera ona do Szwecji? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozmowy, drugiej z serii rozmów o współczesnej poezji europejskiej - zainicjowanej przez literacki magazyn online Örnen och Kråkan („Orzeł i Wrona”).
31 10.2024 Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Koncert Akademii NOSPR wraz z Akademią Królewskiej

Wspólny koncert młodych muzyków grających w Akademiach działających przy Orkiestrach Symfonicznych – w Sztokholmie (Kungliga Filharmonikernas orkesterakademi) i Katowicach (Akademia NOSPR) – pod batutą Vincenta Kozlovsky’ego. W programie utwory Anny Clyne, Carla Nielsena, Witolda Lutoslawskiego i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
23 11.2024 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia