22.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert muzyki symfonicznej: Beethoven, Lutosławski, Mayer

Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu w Göteborgu, w skład której wchodzą studenci kierunków związanych z muzyką klasyczną, kierowana przez dyrygentkę Magdalenę Pawlisz organizuje specjalny koncert symfoniczny.

W piątek, 22 października 2021, o godzinie 18.00 w Sjöströmsalen, Högskolan för scen och musik w Göteborgu można będzie posłuchać muzyki takich klasyków, jak Beethoven, Lutosławski czy Mayer w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu w Göteborgu pod kierownictwem dyrygentki Magdaleny Pawlisz. Innymi słowy, zapowiada się fantastyczne muzyczne wydarzenie.


W szczególności polecamy Państwa uwadze utwory polskiego kompozytora, pianisty oraz dyrygenta, Witolda Lutosławskiego. Dzięki swojemu niesamowitemu talentowi Lutosławski zdobył wiele międzynarodowych nagród i odznaczeń, między innymi Order Orła Białego oraz szwedzki Polarpriset za swój wkład we współczesną muzykę europejską. Przy tworzeniu swoich wcześniejszych utworów czerpał inspirację z polskiej muzyki folklorystycznej. Podczas koncertu w Göteborgu będzie można usłyszeć tradycyjne melodie z regionu Mazowsza we współczesnej interpretacji orkiestry symfonicznej.


Oprócz Lutosławskiego, podczas koncertu usłyszymy również utwory znanego kompozytora i kompozytorki muzyki klasycznej – Ludwiga van Beethovena oraz Emilie Mayer.

Koncert można zobaczyć na żywo w Sjöströmsalen, Högskolan för scen och musik oraz online na kanale YouTube uniwersytetu:


Więcej informacji o koncercie i biletach tutaj.

Uwaga! Sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online poprzez portal Billetto. Nie można zakupić biletów na miejscu wydarzenia.

Projekt organizowany jest we współpracy z Högskolan för scen och musik w Göteborgu i Uniwersytetem w Göteborgu. Transmisja koncertu odbywa się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Scheduled Muzyka >Wydarzenia

POLSKIE WYDARZENIA W CENTRUM KULTURY W HANDEN

We współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Centrum Kultury w Handen zaprasza między innymi na pokazy filmowe, wystawę oraz workshop plastyczny dla dzieci. Wydarzenia są darmowe, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba odebrać swój bilet w recepcji w Bibliotece w Handen.
29 09.2023 06 10.2023 Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

ISABELLA – monolog Evy Mattsson o Katarzynie

Eva Mattsson, historyk sztuki i pisarka, powraca do Strängnäs, tym razem z monologiem o Katarzynie Jagiellonce, księżniczce Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wychowana na Wawelu Katarzyna wyszła za mąż za Johana, księcia Finlandii, a później została królową Szwecji. Jej wykształcenie i osobowość przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury w Szwecji. Eva Mattsson wciela się w Katarzynę, aby opowiedzieć o roli matki i królowej.
27 09.2023 Aktualności, Historia, Teatr, Wydarzenia

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia