29.10.2021 Muzyka, Wydarzenia SkeppetGbg, Amerikagatan 2, GÖTEBORG

Krzysztof Kobyliński i KK Pearls na festiwalu MUKO Jazz w Göteborgu 🗺

Wyjątkowa okazja – Krzysztof Kobyliński wraz z zespołem KK Pearls (Rivka Shabi, Dima Gorelik, Waldemar Lindner i Edi Sanchez) zagrają w Göteborgu podczas festiwalu MUKO Jazz!

Jeden z wielkich europejskich pianistów zagra solowy koncert w Skeppet w Göteborgu! Krzysztof Kobyliński to polski muzyk i kompozytor muzyki jazzowej, etno, neoklasycznej i elektronicznej, a także dyrektor artystyczny festiwalu Palmjazz w Gliwicach oraz festiwalu Filharmonia w roku 2014. Jest także założycielem i dyrektorem artystycznym Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Kobyliński współpracował z wieloma najwybitniejszymi muzykami naszych czasów (m.in. Stanisław Drzewiecki, Bill Evans, Richard Galiano, Adam Makowicz, Branford Marsalis, Yasushi Nakamura, Zbigniew Namysłowski, Janusz Olejniczak, Mike Stern och Miroslav Vitouš).

Krzysztof Kobyliński przyjeżdża do Göteborga na dwuczęściowy koncert – najpierw fortepianowe solo, a potem koncert ze swoim kwintetem KK Pearls. W skład zespołu wchodzą: Rivka Shabi (wokal), Dima Gorelik (gitara), Waldemar Lindner (perkusja) i Edi Sanchez (bas).

Repertuar KK Pearls skomponowany przez Krzysztofa Kobylińskiego, ze względu na różne pochodzenie członków, przepełniony jest elementami z Ukrainy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Prawdziwa muzyka świata!


Czas: 29 października 2021, o godz, 19.00-23.00

Miejsce: SkeppetGbg, Amerikagatan 2, GÖTEBORG


Bilety na koncert można zakupić tutaj.

Wejściówki na festiwal – tutaj.

Więcej o artyście: www.krzysztofkobylinski.com


Organizatorzy: MUKO przy wsparciu Miasta Göteborg, Kulturens, Kulturrådet, MCV i Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Scheduled Muzyka Wydarzenia
SkeppetGbg, Amerikagatan 2, GÖTEBORG Map

Pokaz filmu „Chleb i sól” (2022) na

Pokazy film Damiana Kocura „Chleb i sól” (2022), w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Umeå, odbędą się 1 grudnia o godz. 15:00 oraz 5 grudnia o godz. 17:45. Ponadto, po ostatnim seansie będzie miał miejsce koncert Tymoteusza Biesa. Zapraszamy!
29 11.2023 05 12.2023 Kino, Muzyka, Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele Adolfa

Zanurz się w świąteczną atmosferę podczas koncertu bożonarodzeniowego UE, który odbędzie się ponownie w kościele Adolfa Fredrika w poniedziałek, 11 grudnia o godz 18.00. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór z kolędami ze wszystkich zakątków Europy, w tym roku ponownie będzie z nami Ukraina.
11 12.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym European

W ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego European Film Festival 2023 zostanie pokazany polski film "Filip" (Michał Kwieciński, 2022). Pokaz odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15:00 w kinie Zita Folkets Bio w centrum Sztokholmu. Zapraszamy!
23 11.2023 26 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia