12.11.2021 - 14.11.2021 Muzyka, Wydarzenia Nygatan 6, Växjö | Haninge Kulturhus, Poseidons Torg 8, Handen

Kwartludium – mini turné po Szwecji 🗺

Kwartludium powstało w 2002 roku z nastawieniem na wykonywanie utworów stworzonych specjalnie dla tego zespołu, który składał się młodych kompozytorów działających w kraju i za granicą.

Kwartludium występowało m.in. na Warszawskiej Jesieni / Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Unsound w Nowym Jorku, Beijing Modern Music Festival czy Daegu Contemporary Music Festival. W ubiegłym roku zespół wziął udział w festiwalu Svensk Musikvår we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.

Polski zespół Kwartludium, w skład którego wchodzą: Dagna Sadkowska (skrzypce), Michał Górczyński (klarnety), Paweł Nowicki (perkusja) i Piotr Nowicki (fortepian) odbywa mini tournée po Szwecji, oferując nową i ekscytującą muzykę polskich i szwedzkich kompozytorów: Tadeusza Wieleckiego, Piotra Jędrzejczyka, Bogusława Schaeffera, Henrika Denerina i Marsela Nichana!


12 listopada 2021, godz. 10.30

Warsztaty i koncert w Sankt Sigfrids Folkhögskola w Växjö – Wielka Sala. W związku z współpracą między wydziałem muzycznym Sankt Sigfrids Folkhögskola i Kwartludium, studenci kompozycji i instrumentaliści spotkają się z zespołem z perspektywy kompozytora i muzyka. Warsztaty zakończy się krótkim koncertem o godz 12.00.


13 listopada 2021, godz. 15.00

Koncert w Nygatan 6 w Växjö, który będzie transmitowany na żywo na stronie www.musikisydchannel.se.

Wstęp wolny!

Więcej informacji w j. szwedzkim tutaj.


14 listopada 2021, godz. 14.00

Koncert w Haninge Kulturhus, Poseidons Torg 8, Handen.

Wstęp wolny!

Więcej informacji w j. szwedzkim tutaj.


Trasa organizowana jest przez Kwartludium i Media Artes we współpracy z Musik i Syd, Växjökommun, Kulturföreningen Nuova Arte, Haninge kultur i ABF Södertörn oraz przy wsparciu Kulturrådet, Konstnärsnämnden, współfinansowana przez polskie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – specjalny fundusz promocji kultury oraz Instytut Polski w Sztokholmie.

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Nygatan 6, Växjö | Haninge Kulturhus, Poseidons Torg 8, Handen Map

KOCHANIE, POWSTANIE I ROZMARYN – szwedzko-polski wieczór

Cecilia Dalby Pedersen (sopran) i Marcin Dominik Gluch (fortepian) występowali wspólnie zarówno w Polsce, jak i Szwecji. Ich współpraca trwa od ponad dziesięciu lat. Wykonają tym razem specjalnie przygotowany program złożony z utworów szwedzkich i polskich kompozytorów, reprezentantów romantyzmu, jak i modernizmu. Publiczność wysłucha pieśni, muzyki fortepianowej i operowej oraz recytowanej poezji.
25 09.2022 Galeria, Muzyka, Wydarzenia

PRACE BARBARY KOZŁOWSKIEJ NA WYSPIE ORNÖ 🗓

Wystawa pt. "Deras lyckligaste dagar var de mörka och vidsträckta dagarna med regn" („Ich najszczęśliwsze dni były ciemnymi, przepastnymi dniami z deszczem”) w galerii MÖRBY GÅRD KONST na Ornö, wyspie Archipelagu Sztokholmskiego, prezentuje między innymi fotografie polskiej artystki Barbary Kozłowskiej (1940-2008) - przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Wystawa trwa od 6 do 28 sierpnia 2022, od piątku do niedzieli w godzinach 12-18.
06 08.2022 28 08.2022 Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Europejski Dzień Języków 2022 🗓

Europejski Dzień Języków, obchodzony po raz pierwszy w związku z Europejskim Rokiem Języków w 2001 roku, został utworzony z inicjatywy UE i Rady Europy. Dzień Języków ma miejsce co roku 26 września, a jego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści i przyjemności płynące z nauki języków obcych. W tym roku Europejski Dzień Języków świętujemy w Sztokholmie dzień później, we wtorek 27 września 2022!
27 09.2022 Język, Wydarzenia