2.11.2021 Aktualności, Galeria

Fotorelacja: Marta Pajek na Festiwalu Animacji REX w Sztokholmie

Siódma edycja Festiwalu Animacji REX odbyła się w dniach 29 października - 7 listopada 2021 w kinie Zita Folkets Bio oraz wielu innych miejscach w Sztokholmie. W piątek, 5 listopada, znana na całym świecie reżyserka Marta Pajek odwiedziła drugi, festiwalowy pokaz „Walls” i opowiedziała o swojej trylogii Impossible Figures and Other Stories.

Podczas pobytu w Sztokholmie reżyserka odwiedziła Konstfack, sztokholmski uniwersytet artystyczny, gdzie w rozmowie z Jönsem Mellgrenem opowiedziała nie tylko o fizycznym procesie powstawania animowanej serii, ale także o jej metaforycznym znaczeniu. Następnie mogliśmy zobaczyć jej najnowszą produkcję Impossible Figures and Other Stories I w Zita Folkets Bio podczas prezentacji sekcji Walls. Po projekcji filmu wysłuchaliśmy ciekawej rozmowy między nią a Karin Drake, dyrektorką festiwalu REX. Każdy na widowni miał też okazję zapytać reżyserkę o jej filmy.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych fantastycznych 10 dniach wypełnionych pokazami filmowymi, warsztatami oraz innymi aktywnościami. Szczególne podziękowania należą się widowni, która odwiedziła nas podczas rozmowy z Martą Pajek.

Scheduled Aktualności Galeria

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Każdego roku Boże Narodzenie wypełnia nasze życie swoim magicznym blaskiem, rozsiewając w powietrzu przesłanie nadziei i miłości! To czas wspólnego cieszenia się prostymi rzeczami, które sprawiają, że życie przepełnione jest radością i spełnieniem.
22 12.2021 Aktualności

Koncert świąteczny krajów UE w Sztokholmie –

We wtorek, 14 grudnia w kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie odbył się koncert świąteczny zorganizowany przez Komisję Europejską w Szwecji oraz 16 ambasad krajów UE w Szwecji.
15 12.2021 Aktualności, Galeria

Fotoreportaż: Zabij to i wyjedź z tego

Festiwal Dni Filmu V4 odbył się w dniach 3-5 grudnia w kinie Zita w Sztokholmie. Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowane zostały filmy z Polski, Węgier, Słowacji oraz Czech.
06 12.2021 Aktualności, Galeria