17 listopada odbyła się rozmowa między trzema fantastycznymi artystkami urodzonymi w Polsce, a obecnie mieszkającymi i pracującymi w Skandynawii: Asi Pietrzyk (Szwecja), Justyny Nyki (Norwegia) i Kamili Słocińskiej (Dania).
Panelistki opowiedziały o swojej pracy jako ilustratorki, o swoich inspiracjach oraz o najciekawszych projektach takich jak etykieta na butelkę wina, okładka książki Harukiego Murakami czy ilustracje do książek dla dzieci. Rozmawiały także o tym, dlaczego zdecydowały się na przeprowadzkę do kraju nordyckiego i jak to wpłynęło na ich życie.

Rozmowa, która odbyła się w języku polskim, została zorganizowana w ramach festiwalu Ultima Thule | 16. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. Aby dać możliwość wysłuchania tej ekscytującej rozmowy większej publiczności, wkrótce ukaże się przetłumaczona wersja nagrania!
Rozmowę w języku polskim można znaleźć tutaj.
Więcej informacji o artystkach można przeczytać tutaj.
Pisarz Andrzej Sapkowski odwiedza Göteborg 🗓 🗺
Jeden z najwybitniejszych twórców fantasy na świecie, polski pisarz Andrzej Sapkowski, odwiedzi Göteborg we wrześniu! Podczas swojej wizyty weźmie udział w Bokmässan oraz spotka się z czytelnikami w Science Fiction Bokhandeln. Opowie o swojej twórczości, procesie pisania, słowiańskiej mitologii oraz najnowszej książce z serii The Witcher.
24
09.2026
27
09.2026
Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia
Dołącz do EUNIC na Paradzie Równości 🗓
1 sierpnia odbędzie się Parada Równości w Sztokholmie! Instytut Polski po raz kolejny weźmie udział w wydarzeniu pod flagą EUNIC Stockholm, wspólnie z kilkunastoma innymi instytutami kultury i ambasadami.
01
08.2026
Aktualności, Artykuły, Historia, Wydarzenia
Europejski Dzień Języków w Sztokholmie 🗓 🗺
Z okazji Europejskiego Dnia Języków odbędzie się kafejka językowa dla szkół z regionu sztokholmskiego oraz zorganizowany został ogólnokrajowy konkurs językowy dla uczniów z całej Szwecji.
01
10.2026
Aktualności, Artykuły, Język, Wydarzenia