9.12.2021 Muzyka, Wydarzenia Kungliga Musikhögskolan, Stockholm

Spotkanie upamiętniające Marię Skłodowską-Curie 🗺

9 grudnia w Królewskiej Akademii Muzycznej (Kungliga Musikhögskolan) w Sztokholmie odbędzie się ”Preludium inför Nobel” („Noblowskie Preludium”) - wieczór poświęcony postaci polskiej Noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, jej życiu i dokonaniach na polu nauk.

KJest on tradycyjnie organizowany przez Królewską Akademię Muzyczną w Sztokholmie jako wydarzenie towarzyszące tygodniowi noblowskiemu. W programie znajduje się muzyka w wykonaniu studentów i profesorów Królewskiej Akademii Muzycznej (m.in. wybitny pianista prof. Staffan Scheja) oraz wykłady zaproszonych gości: prof. Stefan Einhorn z Karolinska Institutet, dr Marijane Jonsson z Handelshögskolan w Sztokholmie. Narratorem wieczoru była szwedzka kompozytorka, piosenkarka i aktorka Camilla Ringquist, autorka muzyki i spektaklu na podstawie życia Marii Skłodowskiej-Curie, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Och kvällens ciceron är Camilla Ringquist – skådespelare, sångersk, kompositör och dramatiker som i somras gav ut Kontynuacją wieczoru będzie spotkanie w Atrium Erlinga Perssona zorganizowane przez Instytut Polski z udziałem organizatorów, muzyków i występujących na scenie podczas „Noblowskiego Preludium” oraz korpusu dyplomatycznego i partnerów Instytutu Polskiego. Specjalnie na tę okazję Instytut Polski wyprodukował okolicznościowe pocztówki z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie.


Więcej informacji na stronie Kungliga Musikhögskolan.

Scheduled Muzyka Wydarzenia
Kungliga Musikhögskolan, Stockholm Map

Pokaz filmu „Chleb i sól” (2022) na

Pokazy film Damiana Kocura „Chleb i sól” (2022), w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Umeå, odbędą się 1 grudnia o godz. 15:00 oraz 5 grudnia o godz. 17:45. Ponadto, po ostatnim seansie będzie miał miejsce koncert Tymoteusza Biesa. Zapraszamy!
29 11.2023 05 12.2023 Kino, Muzyka, Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele Adolfa

Zanurz się w świąteczną atmosferę podczas koncertu bożonarodzeniowego UE, który odbędzie się ponownie w kościele Adolfa Fredrika w poniedziałek, 11 grudnia o godz 18.00. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór z kolędami ze wszystkich zakątków Europy, w tym roku ponownie będzie z nami Ukraina.
11 12.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym European

W ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego European Film Festival 2023 zostanie pokazany polski film "Filip" (Michał Kwieciński, 2022). Pokaz odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15:00 w kinie Zita Folkets Bio w centrum Sztokholmu. Zapraszamy!
23 11.2023 26 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia