22.12.2021 Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Każdego roku Boże Narodzenie wypełnia nasze życie swoim magicznym blaskiem, rozsiewając w powietrzu przesłanie nadziei i miłości! To czas wspólnego cieszenia się prostymi rzeczami, które sprawiają, że życie przepełnione jest radością i spełnieniem.

Drodzy Przyjaciele,

Niech ta magiczna pora wypełni Wasze domy szczęściem i rozświetli Wasze serca nieograniczoną życzliwością, a Wam i Waszym bliskim przyniesie zdrowie, pomyślność i odprężenie.

Rok 2021 dostarczył nam wszystkim wielu wyzwań, zwątpienia i trudnych chwil, zarówno na stopie osobistej, jak i zawodowej. Dlatego w tych niepewnych czasach, życzymy Wam przede wszystkim normalności, spokoju, ciepła i bliskości. By cały następny rok był nieprzerwaną okazją do radości oraz dzielenia się dobrem nie tylko ze swoimi bliskimi, ale również z obcym człowiekiem.

Dziękujemy serdecznie, że byliście z nami przez te ostatnie 12 miesięcy. Dziękujemy za Wasze zaufanie, wsparcie i radość z doświadczania polskiej kultury. Dziękujemy również wszystkim artystom i partnerom zaangażowanym w nasze tegoroczne projekty. Dzięki Waszej pasji i profesjonalizmowi wspólnie udało nam się stworzyć wiele niezwykłych i ambitnych przedsięwzięć. 

Życzymy Wam wspaniałych, zdrowych i pełnych ciepłej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół Instytutu Polskiego


Zdjęcie: Paweł Kania, Kania NordFOTO

Scheduled Aktualności

Fotoreportaż: Przedpremiera filmu „Żeby nie było śladów”

Ekskluzywny przedpremierowy pokaz filmu „Żeby nie było śladów w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego odbył się 9 maja w kinie Victoria o godzinie 20:30. Aktor, Tomasz Ziętek, oraz producentka filmu Aneta Hickinbotham przybyli do Sztokholmu, by wziąć udział w Q&A po filmie.
09 05.2022 10 05.2022 Aktualności

Solidarność z Ukrainą 🗓

Rankiem 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Rosja złamała prawo międzynarodowe i rozpoczęła wojnę. Polacy, jak mało kto, wiedzą, co oznacza wojna.
07 03.2022 Aktualności

Fotorelacja z wystawy Iwony Zając „Return” 🗓

W minioną sobotę, w Centrum Kultury Ronneby konsthall, odbył się wernisaż wystawy „Return”, polskiej artystki Iwony Zając, stworzonej we współpracy z Centrum Kultury Ronneby konsthall, Konst i Blekinge oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie. Gratulujemy artystce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu!
28 01.2022 Aktualności, Galeria