23.12.2021 - 21.01.2022 Muzyka, Wydarzenia Dag Hammarskjölds väg 10, Stockholm

Wystawa: Composers of the Visegrad Group 🗺

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej interaktywnej wystawy plenerowej "Composers of the Visegrad Group" z udziałem światowej sławy cenionych kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgier, Słowacji, Czech i Polski.

Wystawę obejrzeć można przed Ambasadą Węgier w Sztokholmie (Dag Hammarskjölds väg 10) od 23 grudnia 2021 r.

Każda część wystawy poświęcona jest jednemu/jednej z wybitnych kompozytorów/kompozytorek pochodzących z Europy Środkowej, m.in Liszta, Suchonia, Dworzaka i Chopina. Ich muzyczne dziedzictwo jest z nami do dziś. Dowiedz się więcej o ich przemyśleniach na temat piękna, mocy i najskrytszej esencji muzyki. Śledź kody QR i ciesz się ich niezwykłymi dokonaniami!

Wystawa organizowana jest przez Ambasadę Węgier w Szwecji w ramach węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Czeskim Centrum oraz Ambasadą Słowacji w Sztokholmie.

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Dag Hammarskjölds väg 10, Stockholm Map

Konferencja ‘’Cultural transfer between Poland, Finland and

12 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się międzynarodowa konferencja odbywająca się w języku angielskim, pt.: ‘’Cultural transfer between Poland, Finland and Sweden from the Jagiellonian era to the end of the Vasa Dynasty: on the 460th anniversary of Catherine Jagiellon’s arrival to Finland (1562–2022).’’ w sali Publicum na Uniwesytecie w Turku, adres: Assistentinkatu 7.
12 12.2022 Historia, Wydarzenia

Czesław Słania we wspomnieniach przyjaciół: Zygmunt Kuszelewski

W zeszłym roku szeregiem wydarzeń upamiętniliśmy setną rocznicę urodzin Czesława Słani, uważanego za najwybitniejszego na świecie współczesnego rytownika i projektanta znaczków pocztowych i banknotów, a do tego rekordzistę w swoim fachu. Pragniemy dalej przybliżać sylwetkę tej wyjątkowej postaci, tym razem prezentując wywiad z dwójką przyjaciół "Cześka" i miłośników jego twórczości, którzy dzielą się osobistymi przemyśleniami, opowieściami i anegdotami na temat Słani. Wywiad zostanie opublikowany na kanale Youtube Instytutu Polskiego dzień przed urodzinami Czesława Słani, 21 października.
21 10.2022 Historia, Wydarzenia

O Alfredzie Markowskiej w Szwedzkiej Telewizji 🗓

Na platformie Szwedzkiej Telewizji publicznej - SVT PLAY – jest już dostępny serial dokumentalny pt. „Zagłada Romów”. Trzeci odcinek serialu opowiada o polskiej Romani Alfredzie „Nonci” Markowskiej.
10 10.2022 Historia, Kino, Wydarzenia