23.12.2021 - 21.01.2022 Muzyka, Wydarzenia Dag Hammarskjölds väg 10, Stockholm

Wystawa: Composers of the Visegrad Group 🗺

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej interaktywnej wystawy plenerowej "Composers of the Visegrad Group" z udziałem światowej sławy cenionych kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgier, Słowacji, Czech i Polski.

Wystawę obejrzeć można przed Ambasadą Węgier w Sztokholmie (Dag Hammarskjölds väg 10) od 23 grudnia 2021 r.

Każda część wystawy poświęcona jest jednemu/jednej z wybitnych kompozytorów/kompozytorek pochodzących z Europy Środkowej, m.in Liszta, Suchonia, Dworzaka i Chopina. Ich muzyczne dziedzictwo jest z nami do dziś. Dowiedz się więcej o ich przemyśleniach na temat piękna, mocy i najskrytszej esencji muzyki. Śledź kody QR i ciesz się ich niezwykłymi dokonaniami!

Wystawa organizowana jest przez Ambasadę Węgier w Szwecji w ramach węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Czeskim Centrum oraz Ambasadą Słowacji w Sztokholmie.

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Dag Hammarskjölds väg 10, Stockholm Map

Setna rocznica urodzin Svena Nykvista ze specjalnym

21 maja będziemy świętować setną rocznicę urodzin światowej sławy szwedzkiego operatora filmowego Svena Nykvista w Filmhuset w Sztokholmie. Przygotujcie się na dzień wypełniony filmowymi wrażeniami.
21 05.2022 Kino, Wydarzenia

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.
23 04.2022 Kino, Wydarzenia

Supporting Event for Ukraine 🗓 🗺

In solidarity with Ukraine, Konserthuset Stockholm together with EUNIC Stockholm, the Ukrainian Institute in Sweden and the European Commission Representation in Sweden, is pleased to announce that the National Chamber Ensemble "Kyiv Soloists" will perform in Stockholm in a concert organised to support Ukraine through humanitarian help.
27 03.2022 Muzyka, Wydarzenia