23.03.2022 Teatr, Wydarzenia Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg⁠

Matej Matejka i Elisabeth Gunawan na konferencji PARSE w Goteborgu. 🗺

Międzynarodowa para artystów poprowadzi warsztaty na temat gniewu i agresji w sztuce: „Creative Transformations of Anger and Violence for Contemporary Audience”. Głównym celem konferencji jest połączenie estetyki, pracy ciała, środowiska, materialności oraz statycznej agresji w praktyce.

PARSE jest platformą stworzoną do badań artystycznych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu w Goteborgu, który organizuje międzynarodowe konferencje naukowe, aby rozwinąć wiedzę, pomysły oraz multidyscyplinarną współpracę i networking. Swoje działania kieruje głownie do artystów i badaczy zróżnicowanych form sztuki. W tym roku tematem konferencji jest przemoc. Konferencja prowadzona jest w języku angielskim.

Przemoc: Czwarta konferencja naukowa i biennale PARSE na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Goteborgu została przeniesiona na 22-23 marca 2022 z powodu zeszłorocznych, pandemicznych restrykcji. Podczas konferencji poruszony zostanie temat przemocy w przeróżnych formach – panele, wystawy, wydarzenia, pokazy filmowe oraz dyskusje – oraz zostanie stworzona przestrzeń do spotkań i badań naukowych w obrębie sztuki.

Sprzeczności, Ateny, 2021. Zdjęcie: V. Kritikos

Warsztaty przygotowali Elisabeth Gunawa, chińsko-indonezyjska aktorka filmowa i teatralna oraz performerka, wraz z Matejem Matejką, dyrektorem teatralnym, nauczycielem ruchu, aktorem oraz założycielem Studia Matejka w Polsce. Matej pracuje z Teatrem ZAR oraz Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu od 2006 roku. Warsztaty poprowadzi MC Coble.


Data: środa, 23 marca 2022
Czas: 9:00 – 12:00
Miejsce: HSM, A304 Malmgrenstudion
Adres: Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg
Język: angielski

Więcej informacji oraz rejestracja na warsztaty tutaj.


Zdjęcie: Matej Matejka, autor: T. Papuczys

Scheduled Teatr >Wydarzenia
Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg⁠ Map

Tłumacz i wydawca Patricia Cukrowska opowiada o

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godz 12:00 - 12:25 tłumacz i wydawca Patricia Cukrowska weźmie udział w rozmowie „Rola tłumacza jako mediatora kulturowego”, wraz z tłumaczami Joachimem Forsgrenem oraz Cecilią Hansson.
01 04.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Wykład Artura Szulca o Marcu 1968 🗓

Historyk i autor Artur Szulc opowiada o historycznym tle wydarzeń marcowych 1968 oraz ich konsekwencjach. Prezentacja przygotowana we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
08 03.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Wystawa ”Mamo, ja nie chcę wojny!” 🗓

Instytut Polski w Sztokholmie prezentuje szwedzką wersję wystawy ”Mamo, ja nie chcę wojny!”, polsko-ukraińskiego projektu archiwalnego stworzonego przez Archiwum Akt Nowych, Uniwersytet warszawski, Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki oraz ukraiński portal Mom, I see war. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że oficjalnym partnerem wydarzenia jest Ambasada Ukrainy i Instytut Ukraiński w Sztokholmie.
14 03.2023 04 04.2023 Historia, Wydarzenia