23.03.2022 Teatr, Wydarzenia Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg⁠

Matej Matejka i Elisabeth Gunawan na konferencji PARSE w Goteborgu. 🗺

Międzynarodowa para artystów poprowadzi warsztaty na temat gniewu i agresji w sztuce: „Creative Transformations of Anger and Violence for Contemporary Audience”. Głównym celem konferencji jest połączenie estetyki, pracy ciała, środowiska, materialności oraz statycznej agresji w praktyce.

PARSE jest platformą stworzoną do badań artystycznych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu w Goteborgu, który organizuje międzynarodowe konferencje naukowe, aby rozwinąć wiedzę, pomysły oraz multidyscyplinarną współpracę i networking. Swoje działania kieruje głownie do artystów i badaczy zróżnicowanych form sztuki. W tym roku tematem konferencji jest przemoc. Konferencja prowadzona jest w języku angielskim.

Przemoc: Czwarta konferencja naukowa i biennale PARSE na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Goteborgu została przeniesiona na 22-23 marca 2022 z powodu zeszłorocznych, pandemicznych restrykcji. Podczas konferencji poruszony zostanie temat przemocy w przeróżnych formach – panele, wystawy, wydarzenia, pokazy filmowe oraz dyskusje – oraz zostanie stworzona przestrzeń do spotkań i badań naukowych w obrębie sztuki.

Sprzeczności, Ateny, 2021. Zdjęcie: V. Kritikos

Warsztaty przygotowali Elisabeth Gunawa, chińsko-indonezyjska aktorka filmowa i teatralna oraz performerka, wraz z Matejem Matejką, dyrektorem teatralnym, nauczycielem ruchu, aktorem oraz założycielem Studia Matejka w Polsce. Matej pracuje z Teatrem ZAR oraz Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu od 2006 roku. Warsztaty poprowadzi MC Coble.


Data: środa, 23 marca 2022
Czas: 9:00 – 12:00
Miejsce: HSM, A304 Malmgrenstudion
Adres: Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg
Język: angielski

Więcej informacji oraz rejestracja na warsztaty tutaj.


Zdjęcie: Matej Matejka, autor: T. Papuczys

Scheduled Teatr >Wydarzenia
Högskolan för Scen och Musik, Fågelsången 1, Göteborg⁠ Map

Europejski Dzień Języków 2022 🗓

Europejski Dzień Języków, obchodzony po raz pierwszy w związku z Europejskim Rokiem Języków w 2001 roku, został utworzony z inicjatywy UE i Rady Europy. Dzień Języków ma miejsce co roku 26 września, a jego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści i przyjemności płynące z nauki języków obcych. W tym roku Europejski Dzień Języków świętujemy w Sztokholmie dzień później, we wtorek 27 września 2022!
27 09.2022 Język, Wydarzenia

Polscy artyści na Supermarket Art Fair 2022

W tym roku dwie polskie grupy artystyczne LeleArt Space i NOWY ZŁOTY, a także polski performer Konrad Juściński wezmą udział w Targach Sztuki Niezależnej w Sztokholmie - Supermarket Art Fair 2022, które w tym roku odbędą się w dniach 26-29 maja w SKHLM Skärholmen Centrum!
26 05.2022 29 05.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie 2022 🗓

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie odbędzie się już 21 i 22 maja 2022 roku! To będzie weekend pełen unikatowych komiksów i wielu wyjątkowych twórców z całego świata, a więc doskonała okazja dla wszystkich entuzjastów komiksu do odwiedzenia Kulturhuset Stadsteatern w Sztokholmie. Zapraszamy!
21 05.2022 22 05.2022 Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia