2.04.2022 Galeria galleri blås&knåda

Fotoreportaż: Wystawa Moniki Patuszyńskiej „TransForms” w galerii blås & knåda w Sztokholmie 🗺

W sobotę 2 kwietnia w galerii blås & knåda w Sztokholmie odbył się wernisaż wystawy „TransForm” polskiej artystki Moniki Patuszyńskiej.

Na wystawie prezentowane są unikatowe wazony ceramiczne, będące efektem połączenia klasycznego sposobu pracy z ceramiką z autorską techniką odlewania. Prace Moniki zaskakują oryginalnymi kształtami, inspirowanymi podróżami Moniki w najdalsze zakątki świata.

Wystawa będzie pokazywana do 27 kwietnia 2022r., a podczas tegorocznej Nocy Kultury w Sztokholmie (23 kwietnia) Monika poprowadzi również dwie prelekcje dotyczące pracy z ceramiką. Więcej informacji znajdziesz na stronie Kulturnatten. Przyjdź i daj się zaskoczyć – deformacja rzeczywistości gwarantowana!

Projekt wystawy był planowany od 2018 roku i miał się odbyć już w 2020 roku. Niestety, został przełożony z powodu pandemii. Nie przegap tej unikatowej okazji, żeby zobaczyć prace Moniki w Szwecji! Zainspiruj się krótkometrażowym filmem „Breaking the Mold”, wyprodukowanym w 2020 roku we współpracy z Instytutem Polskim, poświęconym Monice Patuszyńskiej.

Foto: Patrycja Treichel för Polska institutet

Scheduled Galeria
galleri blås&knåda Map

Fotoreportaż: Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

9 września w Katedrze w Göteborgu odbył się koncert zespołu Taraka, podczas trasy koncertowej zespołu pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej” zainicjowanej przez Panią Małgorzatę Gosiewską, Wicemarszałek Sejmu RP i zorganizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy.
09 09.2023 Galeria

Fotoreportaż: Dwie polskie akademie artystyczne ze Szczecina

Do udziału w sekcji Stockholm Furniture Fair Greenhouse 2023, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Stockholm Design Week, zostały zaproszone dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ciągu kilku intensywnych dni targowych, stoiska polskich uczelni odwiedziła liczna szwedzka i międzynarodowa publika. Informacje na temat wystawianych prac, goście mogli otrzymać bezpośrednio od artystów, którzy dzięki współpracy uczelni z Instytutem Polskim byli obecni w Sztokholmie.
06 02.2023 12 02.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest

Podczas siedemnastej edycji festiwalu literatury Littfest w Umeå polska pisarka Salcia Hałas, wraz z autorkami z Rumunii i Litwy, uczestniczyła w panelu EUNIC Stockholm „Środkowo-Wschodnia perspektywa na nową Europę”.
16 03.2023 18 03.2023 Galeria