2.04.2022 Galeria galleri blås&knåda

Fotoreportaż: Wystawa Moniki Patuszyńskiej „TransForms” w galerii blås & knåda w Sztokholmie 🗺

W sobotę 2 kwietnia w galerii blås & knåda w Sztokholmie odbył się wernisaż wystawy „TransForm” polskiej artystki Moniki Patuszyńskiej.

Na wystawie prezentowane są unikatowe wazony ceramiczne, będące efektem połączenia klasycznego sposobu pracy z ceramiką z autorską techniką odlewania. Prace Moniki zaskakują oryginalnymi kształtami, inspirowanymi podróżami Moniki w najdalsze zakątki świata.

Wystawa będzie pokazywana do 27 kwietnia 2022r., a podczas tegorocznej Nocy Kultury w Sztokholmie (23 kwietnia) Monika poprowadzi również dwie prelekcje dotyczące pracy z ceramiką. Więcej informacji znajdziesz na stronie Kulturnatten. Przyjdź i daj się zaskoczyć – deformacja rzeczywistości gwarantowana!

Projekt wystawy był planowany od 2018 roku i miał się odbyć już w 2020 roku. Niestety, został przełożony z powodu pandemii. Nie przegap tej unikatowej okazji, żeby zobaczyć prace Moniki w Szwecji! Zainspiruj się krótkometrażowym filmem „Breaking the Mold”, wyprodukowanym w 2020 roku we współpracy z Instytutem Polskim, poświęconym Monice Patuszyńskiej.

Foto: Patrycja Treichel för Polska institutet

Scheduled Galeria
galleri blås&knåda Map

Fotoreportaż: Obchody 50-lecia instalacji Władysława Hasiora „Solspann”

Na przełomie września oraz października 2022 odbyły się obchody 50-lecia instalacji polskiego artysty Władysława Hasiora "Solspann" (Słoneczny Rydwan) w Södertälje, Sztokholm. Projekt był wynikiem współpracy galerii sztuki Södertälje konsthall, regionu Södertälje kommun, organizacji ABF Södertälje-Nykvarn, organizacji Kulturhistoriska Föreningen i Södertälje oraz Instytutu Polskiego w Sztokholmie.
29 09.2022 23 10.2022 Galeria

Fotoreportaż: Dzień Języków 2022 🗓

27 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków (EDL) poprzez organizację kafejki językowej w Europahuset w Sztokholmie.
27 09.2022 Galeria

Fotoreportaż: Wieczór poezji „Pokój światowej poezji” w

We współpracy z EUNIC Stockholm, Instytut Polski zorganizował wieczór poezji „Pokój światowej poezji” (Rum för världspoesi) 21 września 2022 w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie.
21 09.2022 Galeria