23.04.2022 Galeria

Fotoreportaż: Noc Kultury w Sztokholmie 2022

Podczas tegorocznej Nocy Kultury w Sztokholmie, która odbyła się w sobotę 23 kwietnia, miało miejsce wiele niezwykłych wydarzeń, w tym trzy z polskim akcentem, które zostały zorganizowane we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
I. Wystawa i spotkanie z Wojciechem Hoffmannem i Michałem Hudzikowskim w Studio44, organizowane w ramach festiwalu filmowego An Ordinary Day Film Festival, podczas którego polscy goście opowiedzieli publiczności m.in. jak powstał film „Świat, który odleciał na grzbiecie krowy” (2018, reż. Wojciech Hoffmann).

II. Wystawa „TransForms” Moniki Patuszyńskiej w galerii Blås&Knåda, w ramach której artystka zaprezentowała swoje unikatowe wazony ceramiczne. Podczas Nocy Kultury publiczność miała możliwość posłuchać jak Monika opowiada o swoich pracach oraz o swojej oryginalnej technice odlewniczej.

III. Wystawa o wybitnych kompozytorach z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgier, Słowacji, Czech i Polski oraz wykłady na temat F. Liszta i jego muzyki w Ambasadzie Węgier w Sztokholmie, prowadzone przez A.G. Sundströma, pianistę oraz autora książki „Franz Liszt. Człowiek kontrastów” (2021).

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ramach tego wspaniałego wieczoru! Do zobaczenia za rok 💜

Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Obchody 50-lecia instalacji Władysława Hasiora „Solspann”

Na przełomie września oraz października 2022 odbyły się obchody 50-lecia instalacji polskiego artysty Władysława Hasiora "Solspann" (Słoneczny Rydwan) w Södertälje, Sztokholm. Projekt był wynikiem współpracy galerii sztuki Södertälje konsthall, regionu Södertälje kommun, organizacji ABF Södertälje-Nykvarn, organizacji Kulturhistoriska Föreningen i Södertälje oraz Instytutu Polskiego w Sztokholmie.
29 09.2022 23 10.2022 Galeria

Fotoreportaż: Dzień Języków 2022 🗓

27 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków (EDL) poprzez organizację kafejki językowej w Europahuset w Sztokholmie.
27 09.2022 Galeria

Fotoreportaż: Wieczór poezji „Pokój światowej poezji” w

We współpracy z EUNIC Stockholm, Instytut Polski zorganizował wieczór poezji „Pokój światowej poezji” (Rum för världspoesi) 21 września 2022 w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie.
21 09.2022 Galeria