23.04.2022 Galeria

Fotoreportaż: Noc Kultury w Sztokholmie 2022

Podczas tegorocznej Nocy Kultury w Sztokholmie, która odbyła się w sobotę 23 kwietnia, miało miejsce wiele niezwykłych wydarzeń, w tym trzy z polskim akcentem, które zostały zorganizowane we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
I. Wystawa i spotkanie z Wojciechem Hoffmannem i Michałem Hudzikowskim w Studio44, organizowane w ramach festiwalu filmowego An Ordinary Day Film Festival, podczas którego polscy goście opowiedzieli publiczności m.in. jak powstał film „Świat, który odleciał na grzbiecie krowy” (2018, reż. Wojciech Hoffmann).

II. Wystawa „TransForms” Moniki Patuszyńskiej w galerii Blås&Knåda, w ramach której artystka zaprezentowała swoje unikatowe wazony ceramiczne. Podczas Nocy Kultury publiczność miała możliwość posłuchać jak Monika opowiada o swoich pracach oraz o swojej oryginalnej technice odlewniczej.

III. Wystawa o wybitnych kompozytorach z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Węgier, Słowacji, Czech i Polski oraz wykłady na temat F. Liszta i jego muzyki w Ambasadzie Węgier w Sztokholmie, prowadzone przez A.G. Sundströma, pianistę oraz autora książki „Franz Liszt. Człowiek kontrastów” (2021).

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ramach tego wspaniałego wieczoru! Do zobaczenia za rok 💜

Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Polska sztuka współczesna na wystawie „Crossover”

Den 10 november öppnades utställningen “Crossover” i Studio 44 med verk av bl.a. två polska konstnärer, Konrad Juściński och Jacek Smolicki. Under invigningen presenterade konstnärer sina konstverk och intendenter från kollektivet Flat Octopus berättade om projektets tillkomst. Dessutom ägde performances som inspirerades av utställningens tema rum.
10 11.2023 24 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polskie animacje na REX Animation Film

Festiwal REX Animation Film Festival prezentuje co roku selekcję nowych filmów animowanych z Europy. W tej edycji do oficjalnego programu festiwalu zakwalifikowały się cztery polskie produkcje. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pokazach i do zobaczenia za rok!
27 10.2023 02 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert fortepianowy w wykonaniu Matyáša Nováka

W ubiegły piątek na scenie Akademii Muzycznej wystąpił wybitny muzyk Matyáš Novák, który wykonał utwory z krajów grupy V4: Czech, Węgier, Słowacji i Polski.
20 10.2023 Galeria