21.05.2022 Aktualności, Galeria

Fotoreportaż: ”Celebrating Sven Nykvist” w Filmhuset.

21 maja świętowaliśmy setną rocznicę urodzin Svena Nykvista w Filmhuset w Sztokholmie. Wydarzenie było hołdem dla niesamowitej pracy Svena Nykvista. Paneliści opowiadali między innymi o swoim podziwie dla Svena, inspiracji oraz ciekawych projektach, które razem stworzyli.

Obchody 100. urodzin Svena Nykvista były wielkim sukcesem! Program w Filmhuset zwrócił uwagę na pamięć Svena Nykvista, jednego z czołowych i najbardziej produktywnych operatorów kamery wszech czasów.

Międzynarodowi goście, tacy jak Katarzyna Taras, nauczycielka i krytyk filmowy, oraz Pål Bugge Haagenrud i Knut Haraldsen, norwescy operatorzy kamery, wzięli udział w panelach z Larsem Petterssonem jako moderatorem. Lars Karlsson przedstawił od Szwedzkiego Instytutu Filmowego fantastyczny projekt digitalizacji. Imprezę zakończyliśmy fascynującym pokazem filmu „Lokator” Romana Polańskiego na taśmie 35 mm. Wyjątkowe przeżycie!

Dziękujemy Stowarzyszeniu Szwedzkich Fotografów Filmowych, Imago, wszystkim uczestnikom i wszystkim naszym miłym gościom za wspaniały dzień!

W najbliższą sobotę w Filmhuset w Sztokholmie otwarto także wystawę „Cinematographers” Piotra Jaxy, przygotowaną przez Polskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Wystawa potrwa do 20 czerwca 2022 r. Serdecznie zapraszamy!

Scheduled Aktualności Galeria

Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele Adolfa

Zanurz się w świąteczną atmosferę podczas koncertu bożonarodzeniowego UE, który odbędzie się ponownie w kościele Adolfa Fredrika w poniedziałek, 11 grudnia o godz 18.00. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór z kolędami ze wszystkich zakątków Europy, w tym roku ponownie będzie z nami Ukraina.
11 12.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Fotoreportaż: Polska sztuka współczesna na wystawie „Crossover”

Den 10 november öppnades utställningen “Crossover” i Studio 44 med verk av bl.a. två polska konstnärer, Konrad Juściński och Jacek Smolicki. Under invigningen presenterade konstnärer sina konstverk och intendenter från kollektivet Flat Octopus berättade om projektets tillkomst. Dessutom ägde performances som inspirerades av utställningens tema rum.
10 11.2023 24 11.2023 Galeria

Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym European

W ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego European Film Festival 2023 zostanie pokazany polski film "Filip" (Michał Kwieciński, 2022). Pokaz odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15:00 w kinie Zita Folkets Bio w centrum Sztokholmu. Zapraszamy!
23 11.2023 26 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia