21.09.2022 Galeria

Fotoreportaż: Wieczór poezji „Pokój światowej poezji” w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie

We współpracy z EUNIC Stockholm, Instytut Polski zorganizował wieczór poezji „Pokój światowej poezji” (Rum för världspoesi) 21 września 2022 w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie.

Podczas wydarzenia czterech poetów: Corina Oproae (RO), Vaiva Grainytė (LT), Elsa Aids (CZ) oraz Krzysztof Siwczyk (PL) przeczytało swoje wiersze i dyskutowało z tłumaczką, krytyczką literacką i dziennikarką kulturalną Emi-Simone Zawall na temat obecnej sytuacji literatury na świecie. Publiczność usłyszała także szwedzki przekład wierszy wyrecytowanych przez aktorkę Nathalie Czarnecki. Wieczór uprzyjemniła muzyka w wykonaniu skrzypka Emilio Estrady. Wydarzenie zorganizował Rumuński Instytut Kultury we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Instytutem Litewskim, Ambasadą Litwy oraz Centrum Czeskim w Sztokholmie.


Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Małgorzata Mirga-Tas i Fred Taikon –

29 stycznia w Stadsbiblioteket - Bibliotece Miejskiej w Göteborgu odbyła się rozmowa na temat romskiego aktywizmu na polu sztuki z udziałem polsko-romskiej artystki Małgorzaty Mirgi-Tas i szwedzko-romskiego autora książek dla dzieci Freda Taikona, uhonorowanego nagrodą imienia Raula Wallenberga za działalność na rzecz praw Romów w Szwecji.
29 01.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert z okazji 160. rocznicy wybuchu

18 stycznia 2023 w Barokowej Sali Muzeum Historycznego (Historiska museet) w Sztokholmie odbył się piękny koncert z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
18 01.2023 Galeria

Fotoreportaż: Pokazy filmu “Tobiasz” oraz rozmowa z

W grudniu 2022 roku odbyły się trzy pokazy filmu „Tobiasz” w kościele św. Eugenii w Sztokholmie, w kościele Svenska Kyrka w Umeå oraz w domu kultury Nattavaara Folkets Hus. Ponadto, publiczność mogła się spotkać z twórcami filmu - polską grupą teatralną o nazwie Teatr Exit.
15 12.2022 19 12.2022 Galeria