3.12.2022 Galeria

Fotoreportaż: Koncert bożonarodzeniowy chóru Chorus Polonicus Gothoburgensis

3 grudnia 2022 roku chór Chorus Polonicus Gothoburgensis wystąpił pod dyrygenturą Wojciecha Głucha w ramach koncertu bożonarodzeniowego w katedrze Domkyrkan w Göteborgu!

Chór Chorus Polonicus Gothoburgensis występuje co roku w katedrze Domkyrkan w Göteborgu prezentując polskie, szwedzkie i zagraniczne kolędy. Również w tym roku organizacja Polonia Center zaprosiła na koncert świąteczny 3 grudnia wraz z poczęstunkiem zorganizowanym w Domu Polskim w Göteborgu, gdzie goście mogli poznać staropolskie tradycje bożonarodzeniowe i spróbować polskich potraw świątecznych. Koncert został zorganizowany przez Polonia Center we współpracy z m.in. Ambasadą Polski w Szwecji oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie.

Spotkanie zapoczątkowało cykl pod hasłem „Czego Polacy i Szwedzi mogą się od siebie nauczyć”. Polonia Center w najbliższych tygodniach opublikuje na swojej stronie kolejne informacje na temat tej serii spotkań. Pierwszym wykładowcą podczas styczniowego zebrania będzie historyk – docent Piotr Wawrzeniuk z Försvarshögskolan w Sztokholmie. Serdecznie zapraszamy!


Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

9 września w Katedrze w Göteborgu odbył się koncert zespołu Taraka, podczas trasy koncertowej zespołu pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej” zainicjowanej przez Panią Małgorzatę Gosiewską, Wicemarszałek Sejmu RP i zorganizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy.
09 09.2023 Galeria

Fotoreportaż: Dwie polskie akademie artystyczne ze Szczecina

Do udziału w sekcji Stockholm Furniture Fair Greenhouse 2023, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Stockholm Design Week, zostały zaproszone dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ciągu kilku intensywnych dni targowych, stoiska polskich uczelni odwiedziła liczna szwedzka i międzynarodowa publika. Informacje na temat wystawianych prac, goście mogli otrzymać bezpośrednio od artystów, którzy dzięki współpracy uczelni z Instytutem Polskim byli obecni w Sztokholmie.
06 02.2023 12 02.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest

Podczas siedemnastej edycji festiwalu literatury Littfest w Umeå polska pisarka Salcia Hałas, wraz z autorkami z Rumunii i Litwy, uczestniczyła w panelu EUNIC Stockholm „Środkowo-Wschodnia perspektywa na nową Europę”.
16 03.2023 18 03.2023 Galeria