12.12.2022 Galeria Kościół Adolfa Fryderyka w Sztokholmie

Fotoreportaż: Koncert Świąteczny UE 2022 w Sztokholmie 🗺

W dniu 12 grudnia w Kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie odbyła się trzecia edycja Koncertu Bożonarodzeniowego UE!

Podczas tego przytulnego wieczoru w świątecznej atmosferze zaśpiewane zostały kolędy w wielu różnych europejskich językach. Występujący muzycy wykonali utwory w oryginalnym języku, a dzięki broszurce z tłumaczeniami kolęd na język angielski, publiczność mogła poznać znaczenie śpiewanych kolęd. Ponadto, gospodarze wieczoru Lena Olofsson-Piras och Nikolaos Tsiamis z Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji opowiedzieli też o tradycjach bożonarodzeniowych w poszczególnych krajach biorących udział w projekcie.

Polska kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie” została wykonana przez Tomasza Siegrista, muzyka z polskimi korzeniami, który działa jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali, a także jako wokalista, nauczyciel śpiewu, kompozytor i organista.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niezapomnianego świątecznego wieczoru!

Do zobaczenia za rok!

Koncert został nagrany i będzie udostępniony 18 grudnia 2022 o godz. 18 na stronie Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji. Link do filmu po jego premierze zostanie udostępniony również na stronie Instytutu, w tym artykule.

Koncert bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Reprezentację Komisji Europejskiej w Szwecji we współpracy z organizacją EUNIC Stockholm.

Foto: Paweł Kania, Kania NordFOTO

Scheduled Galeria
Kościół Adolfa Fryderyka w Sztokholmie Map

Fotoreportaż: Premiera tomiku z przekładem poezji Adama

13 lutego w Rönnells Antikvariat w Sztokholmie odbyła się premiera tomiku poezji "Det sanna lifet" (Norstedts, 2023) z poezją jednego z najważniejszych polskich poetów - Adama Zagajewskiego! Wiersze przetłumaczyła na język szwedzki Irena Grönberg, a przedmowę napisała tłumaczka i krytyk literacki Emi-Simone Zawall.
13 02.2023 Galeria

Pierwsze zebranie generalne EUNIC Stockholm w 2023

Pierwsze w tym roku zebranie generalne EUNIC Stockholm odbyło się 17 stycznia w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 15 ambasad i instytutów kultury. Omówiono główne projekty EUNIC na rok 2023 oraz potencjalną współpracę ze szwedzkimi partnerami.
17 01.2023 Galeria

Fotoreportaż: Małgorzata Mirga-Tas i Fred Taikon –

29 stycznia w Stadsbiblioteket - Bibliotece Miejskiej w Göteborgu odbyła się rozmowa na temat romskiego aktywizmu na polu sztuki z udziałem polsko-romskiej artystki Małgorzaty Mirgi-Tas i szwedzko-romskiego autora książek dla dzieci Freda Taikona, uhonorowanego nagrodą imienia Raula Wallenberga za działalność na rzecz praw Romów w Szwecji.
29 01.2023 Galeria