12.12.2022 Galeria Kościół Adolfa Fryderyka w Sztokholmie

Fotoreportaż: Koncert Świąteczny UE 2022 w Sztokholmie 🗺

W dniu 12 grudnia w Kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie odbyła się trzecia edycja Koncertu Bożonarodzeniowego UE!

Podczas tego przytulnego wieczoru w świątecznej atmosferze zaśpiewane zostały kolędy w wielu różnych europejskich językach. Występujący muzycy wykonali utwory w oryginalnym języku, a dzięki broszurce z tłumaczeniami kolęd na język angielski, publiczność mogła poznać znaczenie śpiewanych kolęd. Ponadto, gospodarze wieczoru Lena Olofsson-Piras och Nikolaos Tsiamis z Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji opowiedzieli też o tradycjach bożonarodzeniowych w poszczególnych krajach biorących udział w projekcie.

Polska kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie” została wykonana przez Tomasza Siegrista, muzyka z polskimi korzeniami, który działa jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali, a także jako wokalista, nauczyciel śpiewu, kompozytor i organista.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niezapomnianego świątecznego wieczoru!

Do zobaczenia za rok!

Koncert został nagrany i będzie udostępniony 18 grudnia 2022 o godz. 18 na stronie Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji. Link do filmu po jego premierze zostanie udostępniony również na stronie Instytutu, w tym artykule.

Koncert bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Reprezentację Komisji Europejskiej w Szwecji we współpracy z organizacją EUNIC Stockholm.

Foto: Paweł Kania, Kania NordFOTO

Scheduled Galeria
Kościół Adolfa Fryderyka w Sztokholmie Map

Fotoreportaż: Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

9 września w Katedrze w Göteborgu odbył się koncert zespołu Taraka, podczas trasy koncertowej zespołu pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej” zainicjowanej przez Panią Małgorzatę Gosiewską, Wicemarszałek Sejmu RP i zorganizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy.
09 09.2023 Galeria

Fotoreportaż: Dwie polskie akademie artystyczne ze Szczecina

Do udziału w sekcji Stockholm Furniture Fair Greenhouse 2023, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Stockholm Design Week, zostały zaproszone dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ciągu kilku intensywnych dni targowych, stoiska polskich uczelni odwiedziła liczna szwedzka i międzynarodowa publika. Informacje na temat wystawianych prac, goście mogli otrzymać bezpośrednio od artystów, którzy dzięki współpracy uczelni z Instytutem Polskim byli obecni w Sztokholmie.
06 02.2023 12 02.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest

Podczas siedemnastej edycji festiwalu literatury Littfest w Umeå polska pisarka Salcia Hałas, wraz z autorkami z Rumunii i Litwy, uczestniczyła w panelu EUNIC Stockholm „Środkowo-Wschodnia perspektywa na nową Europę”.
16 03.2023 18 03.2023 Galeria