24.12.2022 - 26.12.2022 Aktualności, Galeria

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2023

Boże Narodzenie to czas pełen nadziei i miłości, kiedy ciemność rozświetlają tysiące światełek z naszych serc. W tym magicznym okresie myślimy o naszych bliskich i o tych, którzy potrzebują szczególnie dużo miłości i wsparcia.

Drodzy przyjaciele,

Niech ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wniesie pomyślność i radość do Waszych domów oraz obdarzy Was i Waszych bliskich pokojem, szczęściem i dobrym zdrowiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy śledzili nasze działania oraz uczestniczyli w naszych wydarzeniach w ciągu ostatniego roku, za wsparcie, zaangażowanie i wszelką współpracę! Dziękujemy za zaufanie i zainteresowanie polską kulturą. Ponadto, wielkie podziękowania dla wszystkich niesamowitych, inspirujących artystów i gości oraz naszych wspaniałych partnerów, dzięki którym mogliśmy zrealizować tak wiele ekscytujących i ambitnych projektów kulturalnych w 2022 roku.

Zdjęcia z niektórych wydarzeń możecie zobaczyć w naszym nowym filmie promocyjnym o Instytucie Polskim w Sztokholmie, którego premiera odbyła się na początku tego roku i  który nie byłby możliwy bez Waszego wsparcia i zaangażowania. Dziękujemy!

Film promocyjny Instytutu Polskiego w Sztokholmie*

Życzymy Wam wspaniałych, zdrowych i pełnych ciepłej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół Instytutu Polskiego w Sztokholmie

*Autor filmu oraz zdjęcia w tle kartek świątecznych: Paweł Kania, Kania NordFOTO

from to
Scheduled Aktualności Galeria

Polskie ślady. Wystawa zbiorowa w galerii sztuki

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Polska spår (Polskie ślady) 23 marca w galerii sztuki Södertälje konsthall! W czasie otwarcia zagra zespół Ukrainian-Polish Orchestra a polscy artyści Józef Gałązka i Natan Kryszk zaprezentują performance zainspirowany twórczością Władysława Hasiora. Ponadto, wszyscy obecni będą mieli okazję wziąć udział w procesji do instalacji Władysława Hasiora Solspann (Słoneczny rydwan). Wystawa jest przypomnieniem żywej wymiany kulturalnej między Szwecją a Polską w drugiej połowie XX wieku i jest częścią serii wydarzeń prezentujących historię wystawienniczą galerii.
23 03.2024 25 05.2024 Aktualności, Design, Historia, Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Atelier Andr w sekcji Greenhouse targów Stockholm

Till den uppmärksammade sektionen Greenhouse på årets mässan Stockholm Furniture Fair utvaldes studion Atelier Andr som ägs av den polska formgivaren Anna Andrzejewicz.
06 02.2024 10 02.2024 Aktualności, Design, Wydarzenia