6.02.2023 - 12.02.2023 Aktualności, Design, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia Stockholmsmässan, Mässvägen 1 Älvsjö, Stockholm

Dwie polskie akademie sztuki ze Szczecina i Krakowa wybrane do sekcji Greenhouse 2023 na tegorocznych targach Stockholm Furniture Fair! 🗺

Tegoroczna edycja festiwalu Stockholm Design Week odbędzie się w dniach 6-12 lutego 2023 r. w Sztokholmie. W ramach SDW organizowane są m.in. Stockholm Furniture Fair, które odbywają się w dniach 7-11 lutego na targach Stockholmsmässan, Älvsjö. W tym roku do udziału w prestiżowej sekcji SFF - Greenhouse 2023 zaproszono dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademię Sztuki w Szczecinie oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie!

“Meble inspirowane eksploracją kosmosu oraz wpływami “kultury sneakersów” – sekcja Greenhouse 2023 jest zaskakująca i eksperymentalna. Jako międzynarodowa platforma dla obiecujących młodych projektantów na Stockholm Furniture Fair, Greenhouse jest sceną dla wschodzących gwiazd designu. Jury wybrało wystawców na rok 2023, w sumie 32 projektantów oraz 30 szkół designu z 18 różnych krajów. Wystawcy 2023 utrzymują niezwykle wysoki poziom figlarności projektów i odkrywczej kreatywności.” (Źródło: SFF23)

Więcej informacji na temat targów Stockholm Furniture Fair znajdziesz tutaj.

Wystawa Imagine to pokaz prac studentów drugiego i trzeciego roku z Pracowni Projektowania Konceptualnego Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracownia prowadzona jest przez studio projektowe Kosmos Project – Ewę Bochen i Macieja Jelskiego.

Studenci podjęli temat katastrofy klimatycznej i wiążących się z nią osobistych niepokojów, przeżyć i wątpliwości.

Dramatyczne zmiany klimatu wyszły poza ramy wizji przyszłości. Ich skutki już otaczają nas każdego dnia. Słyszymy o nich w mediach w kontekście wydarzeń skali globalnej, dotykają nas też w zwykłych, codziennych sytuacjach. Ekstremalnie wysokie temperatury, pożary, susze czy anomalie pogodowe pojawiają się coraz częściej w różnych rejonach świata. Młodzi ludzie dzielą szczególnie wiele obaw związanych z tym problemem, bo to im właśnie przyjdzie mierzyć się ze skutkami zmian.

Oficjalna strona Akademii Sztuki w Szczecinie


from to
Scheduled Aktualności >Design >Sztuka polska >Sztuki wizualne >Wydarzenia
Stockholmsmässan, Mässvägen 1 Älvsjö, Stockholm Map

Tłumacz i wydawca Patricia Cukrowska opowiada o

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godz 12:00 - 12:25 tłumacz i wydawca Patricia Cukrowska weźmie udział w rozmowie „Rola tłumacza jako mediatora kulturowego”, wraz z tłumaczami Joachimem Forsgrenem oraz Cecilią Hansson.
01 04.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Wykład Artura Szulca o Marcu 1968 🗓

Historyk i autor Artur Szulc opowiada o historycznym tle wydarzeń marcowych 1968 oraz ich konsekwencjach. Prezentacja przygotowana we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
08 03.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Wystawa ”Mamo, ja nie chcę wojny!” 🗓

Instytut Polski w Sztokholmie prezentuje szwedzką wersję wystawy ”Mamo, ja nie chcę wojny!”, polsko-ukraińskiego projektu archiwalnego stworzonego przez Archiwum Akt Nowych, Uniwersytet warszawski, Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki oraz ukraiński portal Mom, I see war. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że oficjalnym partnerem wydarzenia jest Ambasada Ukrainy i Instytut Ukraiński w Sztokholmie.
14 03.2023 04 04.2023 Historia, Wydarzenia