11.05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia Kulturhuset Stadsteatern, Foajé 3, Sergels torg, Stockholm

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w Kulturhuset 🗺

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.

Koncert, który odbywa się 11 maja 2023 o godz. 12.30 w Kulturhuset Stadsteatern inauguruje Dni Polskie w Sztokholmie – Polish Heritage Days. Artyści wykonają utwory Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego oraz Johanna Sebastiana Bacha.

Adres: Kulturhuset Stadsteatern, Foajé 3, Sergels torg, Stockholm

Biletyhttps://tix.kulturhusetstadsteatern.se/sv/buyingflow/tickets/12763/62492/

Program:

J. S. Bach – Sonata c-moll BWV 1017

Witold Lutosławski – Partita (1984),

Karol Szymanowski – aria Roksany z opery ”Król Roger”.

Seria koncertów lunchowych została zorganizowana przez: Kungliga Operan oraz Kulturhuset Stadsteatern. Program koncertu Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka jest wspólnym wydarzeniem we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie – w ramach Polish Heritage Days.

Scheduled Aktualności >Muzyka >Wydarzenia
Kulturhuset Stadsteatern, Foajé 3, Sergels torg, Stockholm Map

ISABELLA – monolog Evy Mattsson o Katarzynie

Eva Mattsson, historyk sztuki i pisarka, powraca do Strängnäs, tym razem z monologiem o Katarzynie Jagiellonce, księżniczce Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wychowana na Wawelu Katarzyna wyszła za mąż za Johana, księcia Finlandii, a później została królową Szwecji. Jej wykształcenie i osobowość przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury w Szwecji. Eva Mattsson wciela się w Katarzynę, aby opowiedzieć o roli matki i królowej.
27 09.2023 Aktualności, Historia, Teatr, Wydarzenia

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Polskie akcenty na Targach Książki 2023 w

Podczas tegorocznej edycji Targów Książki w Göteborgu pojawi się kilka polskich akcentów: seminaria z udziałem autorów Piotra Fiedlera oraz Mikołaja Łozińskiego, oraz premiera opracowania zeszytu z poezją z Auschwitz, który był głównym tematem projektu Instytutu z 2020 roku. Targi Książki w Göteborgu odbędą się między 28 września a 1 października 2023 roku w Svenska Mässan. Serdecznie zapraszamy!
28 09.2023 01 10.2023 Aktualności, Literatura, Litteratur, Wydarzenia