2.06.2023 Kino, Wydarzenia Biografen Zita, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu „Isolering” (Izolacja) w kinie Zita Folkets Bio w Sztokholmie 🗺

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "„Isolering” (Izolacja) w reżyserii Arka Delbowskiego, który odbędzie się 2 czerwca o godz 18 w Zita Folkets Bio w Sztokholmie.

Liczba miejsc jest ograniczona. RSVP na adres mailowy sztokholm@instytutpolski.pl 

„Isolering” (Izolacja) to drugi pełnometrażowy film Arka Delbowskiego. Tematyka filmu skupia się wobec relacji damsko-męskich, technik dominacji i przemocy mężczyzn wobec kobiet. Część przychodów z filmu zostanie ponadto przekazana organizacji UN Women Sweden, pracującej na rzecz równości płci w Europie.

Po pokazie odbędzie się Q&A, podczas którego reżyser Arek Delbowski odpowie na pytania publiczności oraz będzie rozmawiał z producentką radiową Ellen Kittel na temat filmu.

Pokaz odbywa się we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.

Scheduled Kino Wydarzenia
Biografen Zita, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

Polskie akcenty na festiwalu Nobel Week Lights

Festiwal Nobel Week Lights 2024 rozświetla miasto piękną sztuką świetlną, dostępną bezpłatnie dla wszystkich w samym centrum Sztokholmu. W tym roku trzy instalacje zostały zainspirowane osiągnięciami polskich noblistek. Będzie również pokazana praca FLUX, stworzona przez polskiego artystę!
07 12.2024 15 12.2024 Artykuły, Design, Język, Litteratur, Litteratur, Muzyka, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Det poetiska Europa (”Poetycka Europa”) #2: Polska

Co cechuje polską poezję współczesną? W jaki sposób funkcjonuje w polskojęzycznej przestrzeni publicznej? I w jakim stopniu dociera ona do Szwecji? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozmowy, drugiej z serii rozmów o współczesnej poezji europejskiej - zainicjowanej przez literacki magazyn online Örnen och Kråkan („Orzeł i Wrona”).
31 10.2024 Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Koncert Akademii NOSPR wraz z Akademią Królewskiej

Wspólny koncert młodych muzyków grających w Akademiach działających przy Orkiestrach Symfonicznych – w Sztokholmie (Kungliga Filharmonikernas orkesterakademi) i Katowicach (Akademia NOSPR) – pod batutą Vincenta Kozlovsky’ego. W programie utwory Anny Clyne, Carla Nielsena, Witolda Lutoslawskiego i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
23 11.2024 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia