2.06.2023 Kino, Wydarzenia Biografen Zita, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Pokaz filmu „Isolering” (Izolacja) w kinie Zita Folkets Bio w Sztokholmie 🗺

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "„Isolering” (Izolacja) w reżyserii Arka Delbowskiego, który odbędzie się 2 czerwca o godz 18 w Zita Folkets Bio w Sztokholmie.

Liczba miejsc jest ograniczona. RSVP na adres mailowy sztokholm@instytutpolski.pl 

„Isolering” (Izolacja) to drugi pełnometrażowy film Arka Delbowskiego. Tematyka filmu skupia się wobec relacji damsko-męskich, technik dominacji i przemocy mężczyzn wobec kobiet. Część przychodów z filmu zostanie ponadto przekazana organizacji UN Women Sweden, pracującej na rzecz równości płci w Europie.

Po pokazie odbędzie się Q&A, podczas którego reżyser Arek Delbowski odpowie na pytania publiczności oraz będzie rozmawiał z producentką radiową Ellen Kittel na temat filmu.

Pokaz odbywa się we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Biografen Zita, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

ISABELLA – monolog Evy Mattsson o Katarzynie

Eva Mattsson, historyk sztuki i pisarka, powraca do Strängnäs, tym razem z monologiem o Katarzynie Jagiellonce, księżniczce Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wychowana na Wawelu Katarzyna wyszła za mąż za Johana, księcia Finlandii, a później została królową Szwecji. Jej wykształcenie i osobowość przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury w Szwecji. Eva Mattsson wciela się w Katarzynę, aby opowiedzieć o roli matki i królowej.
27 09.2023 Aktualności, Historia, Teatr, Wydarzenia

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Polskie akcenty na Targach Książki 2023 w

Podczas tegorocznej edycji Targów Książki w Göteborgu pojawi się kilka polskich akcentów: seminaria z udziałem autorów Piotra Fiedlera oraz Mikołaja Łozińskiego, oraz premiera opracowania zeszytu z poezją z Auschwitz, który był głównym tematem projektu Instytutu z 2020 roku. Targi Książki w Göteborgu odbędą się między 28 września a 1 października 2023 roku w Svenska Mässan. Serdecznie zapraszamy!
28 09.2023 01 10.2023 Aktualności, Literatura, Litteratur, Wydarzenia