3.06.2023 - 22.06.2023 Galeria Sztokholm

Fotoreportaż: Wystawa plenerowa „V4 Kids: Fantastyczny spacer” oraz piknik w Berzelii Park 🗺

3 czerwca 2023 r. w Sztokholmie miało miejsce otwarcie projektu „V4 Kids: Fantasy walk” – spacer do czterech świeżo otwartych wystaw z ilustracjami dla dzieci, z krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4): Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Spacer zakończył się piknikiem w Berzelii Park, gdzie zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz serwowano tradycyjne przysmaki z czterech krajów V4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział zarówno w spacerze, jak i w pikniku!

Na polskiej wystawie można zobaczyć piękne ilustracje czterech artystów związanych z polską kulturą: Bereniki Kołomyckiej, Emilii Dziubak, Jenny Berggren oraz Zbigniewa Lengrena! Więcej o ilustratorach znajdziesz w głównym artykule o projekcie.

Dla wszystkich, którzy nie mogli być obecni na otwarciu 3 czerwca, wystawy będą prezentowane na płotach ambasad V4 w Sztokholmie aż do 22 czerwca 2023 r. Niektóre z wystaw będzie można zwiedzać przez całe lato. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach poszczególnych ambasad grupy V4. Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami wystaw.

Ponadto, możesz wygrać prezent V4, robiąc sobie zdjęcie z ulubioną ilustracją z każdej z czterech wystaw V4! Wyślij je na adres mailowy v4kidsswe@gmail.com i odbierz swój prezent V4 w Ambasadzie Słowacji przy Arsenalsgatan 2, Sztokholm, w dni powszednie 9:00 – 16:00. Powodzenia!

Projekt jest efektem współpracy Instytutu Polskiego w Sztokholmie, Czeskiego Centrum w Sztokholmie, Ambasady Republiki Czeskiej w Sztokholmie, Ambasady Słowacji w Sztokholmie oraz Ambasady Węgier w Sztokholmie. Ilustracje autorstwa Zbigniewa Lengrena z cyklu o przygodach Profesora Filutka dzięki uprzejmości Fundacji PRZEKRÓJ.


from to
Scheduled Galeria
Sztokholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria