17.06.2023 - 28.08.2023 Galeria Alma Löv Museum, Östra Ämtervik, Värmland

Fotoreportaż: Wystawa zbiorowa “Present Nature” z udziałem polskiej artystki Marty Bogdańskiej w muzeum Alma Löv Museum of Unexp. Art 🗺

W sobotę 17 czerwca, w muzeum Alma Löv Museum of Unexp. Art w Värmland, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Present Nature”! W wernisażu wzięło udział wielu gości, którzy, oprócz obejrzenia wystawy, mogli także porozmawiać z uczestniczącymi w projekcie artystami przybyłymi na otwarcie z różnych zakątków świata. Jedną z zaproszonych artystów była Marta Bogdańska, polska artystka wizualna, fotografka, menadżerka kultury i filmowiec, która zaprezentowała swój projekt „Shifters” – kolekcję zdjęć zwierząt wykorzystywanych podczas wojny jako “szpiedzy”. Podejrzane wiewiórki, szpiegowskie delfiny, niezidentyfikowane latające bociany, radioaktywne jaszczurki, gołębie fotograficzne — wszystkie te zwierzęta pojawiały się w mainstreamowych mediach, oskarżane o szpiegostwo, i stały się głównymi bohaterami projektu Marty Bogdańskiej.

Posłuchaj wywiadu SVT z artystką Stellą Broos, dyrektorką muzeum Alma Löv Museum of Unexp. Art oraz prowadzącą projekt „Present Nature”. Poszczególne wystawy organizowane w ramach projektu prezentują różnorodność podejść do tematu środowiska naturalnego i dotyczą takich fenomenów jak enzymy, mikroorganizmy i grzyby, warunki życia zwierząt, zmiany klimatyczne, bioróżnorodność czy ulotność i przemijalność życia. Celem wystawy jest udostępnienie artystom przestrzeni do przedstawienia sztuki poświęconej refleksjom na temat tego, w jaki postrzegamy nasze otoczenie i środowisko naturalne.

Więcej o wystawie znajdziesz w głównym artykule o tym projekcie.

Zdjęcia: Alma Löv Museum Unexp. Art

Projekt jest wynikiem współpracy między muzeum Alma Löv Museum of Unexp. Art, The Barbro Osher Pro Suecia Foundation, IASPIS Konstnärsnämnden, Konstfrämjandet Värmland, Region Värmland, Sunne Kommun oraz Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

from to
Scheduled Galeria
Alma Löv Museum, Östra Ämtervik, Värmland Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria