30.05.2023 Galeria Weld, Stockholm

Fotoreportaż: Bibylon – zbiór książek dla dzieci z całego świata 🗺

We wtorek 30 maja 2023 r. odbyła się inauguracja projektu artystycznego „Bibylon” stworzonego przez brytyjskiego artystę Thierry'ego Mortiera. Projekt składa się ze zbioru książek dla dzieci z całego świata w 66 różnych językach, m.in. po polsku. Bardzo się cieszymy, że Instytut jest częścią tego wyjątkowego projektu i mógł zaprezentować, w ramach księgozbioru, piękne polskie książki dla dzieci! Szczególne podziękowania dla Thierry'ego Mortiera, głównego inicjatora, a także dla wszystkich instytucji, które przyczyniły się do sukcesu tego ekscytującego projektu!

„Bibylon” Thierry’ego Mortiera to dzieło sztuki oraz hołd dla demokracji, kolaboracji, edukacji, kultury oraz naszej przyszłości: dzieci. Mobilna biblioteka ukazuje różnice i podobieństwa kulturowe, a także uniwersalność wartości edukacji dla najmłodszych czytelników. (źródło: oficjalna strona projektu)


Scheduled Galeria
Weld, Stockholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria