26.09.2023 Galeria Europahuset, Stockholm

Fotoreportaż: Europejski Dzień Języków 2023 🗺

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i naszym kolegom z ambasad i instytutów kultury w Sztokholmie, którzy wzięli udział w kafejce językowej z okazji Europejskiego Dnia Języka i przysporzyli się do sukcesu ogólnokrajowego konkursu językowego zorganizowanego przez sieć Dnia Języka w Szwecji! Bardzo się cieszymy, że Instytut Polski po raz kolejny mógł być częścią tego projektu!

W tym roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języka 26 września poprzez organizację kafejki językowej w Europahuset w Sztokholmie, podczas której oferowane były minikursy językowe w dwudziestu pięciu językach, m.in w języku polskim dla około sześciuset uczniów ze szwedzkich gimnazjów i liceów, którzy przybyli z nauczycielami z dwudziestu różnych szkół. Dodatkowo przyznano nagrodę zwycięzcy konkursu Europejskiego Dnia Języków 2023, który w tym roku polegał na stworzeniu krótkiego komiksu o tematyce podróży w czasie w ulubionym języku europejskim. Gratulujemy Michelle Freeman z Alirskolan w Bollnäs pierwszej nagrody!

„Sędziowie byli pod wrażeniem umiejętnego rozwinięcie fabuły przez Michelle oraz wykorzystania humoru do zbudowania napięcia i antyklimaksu, a także uznali zarysowanie emocji bohaterów za bardzo skuteczne, nawet w języku hiszpańskim, przy pomocy wysokiej jakości rysunków.” (Motywacja jury)

Wywiad z Michelle oraz jej komiks jest dostępny na stronie Komisji Europejskiej (szwedzki)

Do zobaczenia za rok!

Foto: Olof Pettersson i Instytut Polski

Projekt jest wynikiem współpracy Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji oraz Instytutów kulturalnych i organizacji europejskich w Sztokholmie, w tym Instytutu Polskiego.
Scheduled Galeria
Europahuset, Stockholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria