20.10.2023 Galeria Kungliga Musikhögskolan, Stockholm

Fotoreportaż: Koncert fortepianowy w wykonaniu Matyáša Nováka w Królewskiej Akademii Muzycznej, w ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej (V4) 🗺

W ubiegły piątek na scenie Akademii Muzycznej wystąpił wybitny muzyk Matyáš Novák, który wykonał utwory z krajów grupy V4: Czech, Węgier, Słowacji i Polski.

Podczas koncertu publiczność odbyła muzyczną podróż przez kraje Grupy Wyszehradzkiej V4 i mogła wysłuchać twórczości Fryderyka Chopina, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Ferenca Liszta oraz kompozycji własnych pianisty Matyáša Nováka. Wieczór zakończył się recepcją w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Sztokholmie, podczas której goście mogli przedyskutować wrażenia z minionego muzycznego przeżycia.

Serdeczne podziękowania dla pianisty Matyáša Nováka oraz dla wszystkich, którzy wsparli wydarzenie! Ponadto, pragniemy również podziękować naszym partnerom: Ambasadzie Republiki Czeskiej w Sztokholmie, Czeskiemu Centrum w Sztokholmie, Ambasadzie RP w Sztokholmie, Ambasadzie Węgier w Sztokholmie oraz Ambasadzie Słowacji w Sztokholmie.

Zdjęcia: Veronika Vojtěchová

Scheduled Galeria
Kungliga Musikhögskolan, Stockholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria