6.11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia Stockholm

Pokaz filmu ”Droga Eliasza” Teatru Exit 🗺

Film "Droga Eliasza” stanowi artystyczny zapis trasy Teatru EXIT do Nattavara w Laponii. To poetycka opowieść o podróży niepełnosprawnych aktorów, przekonanych o tym, że poprzez swoją sztukę i postawę niosą światu ważne przesłanie. Polski pokaz premierowy odbył się 17.04. w Warszawie. Narodowe Centrum Kultury jest współproducentem filmu.

Pokaz jest szwedzką premierą filmu. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Maciejem Sikorskim i aktorami Teatru Exit. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Polski i Ambasadę RP. Film zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Fundacji Narodowej i Narodowego Centrum Kultury.

„Droga Eliasza”

film dokumentalny, 52 minuty

Scenariusz/reżyseria Maciej Sikorski

Zdjęcia/montaż Emil Książczak

Muzyka Adam Szewczyk

Kierownictwo produkcji Rafał Urbański

Scheduled Aktualności Kino Wydarzenia
Stockholm Map

Polskie ślady. Wystawa zbiorowa w galerii sztuki

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Polska spår (Polskie ślady) 23 marca w galerii sztuki Södertälje konsthall! W czasie otwarcia zagra zespół Ukrainian-Polish Orchestra a polscy artyści Józef Gałązka i Natan Kryszk zaprezentują performance zainspirowany twórczością Władysława Hasiora. Ponadto, wszyscy obecni będą mieli okazję wziąć udział w procesji do instalacji Władysława Hasiora Solspann (Słoneczny rydwan). Wystawa jest przypomnieniem żywej wymiany kulturalnej między Szwecją a Polską w drugiej połowie XX wieku i jest częścią serii wydarzeń prezentujących historię wystawienniczą galerii.
23 03.2024 25 05.2024 Aktualności, Design, Historia, Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Atelier Andr w sekcji Greenhouse targów Stockholm

Till den uppmärksammade sektionen Greenhouse på årets mässan Stockholm Furniture Fair utvaldes studion Atelier Andr som ägs av den polska formgivaren Anna Andrzejewicz.
06 02.2024 10 02.2024 Aktualności, Design, Wydarzenia