10.11.2023 - 26.11.2023 Sztuki wizualne, Wydarzenia Studio44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm

Polska sztuka współczesna na wystawie „Crossover” w Sztokholmie 🗺

Na wystawie zbiorowej „Crossover” prezentowane są prace pięciu artystów: Garage Artists (Andrea Diaz i Stella Kruusamägi), Jacka Smolickiego, Konrada Juścińskiego, tm (Tove Möller). Kuratorem wystawy jest prowadzony przez artystów kolektyw Flat Octopus. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 listopada w Studio 44 w Sztokholmie. Zapraszamy!

Wystawa „Crossover” to połączenie sztuki, głosu i ruchu. Na wystawie prezentowane są prace artystów wywodzących się z różnych środowisk i form ekspresji wizualnej. Łączy ich wspólne zainteresowanie dźwiękiem i performatywnością. Wszyscy pracują z metodami transdyscyplinarnymi, które przekraczają granice sztuki audiowizualnej. Wystawa prezentuje zaskakujące rezultaty wizualne i dźwiękowe, które powstają w wyniku skrzyżowania różnych metod artystycznych, różnych perspektyw oraz form komunikacji. Wystawa „Crossover” gwarantuje wyjątkowe przeżycie artystyczne – jest kakofoniczna i harmonijna, spójna i sprzeczna, niepokojąca, a zarazem pocieszająca.

WERNISAŻ

Piątek 10 listopada, 17.00-22.00

18.00 – Oficjalne otwarcie

18.15 – Prezentacja artystów

19.00 – Performance – Konrad Juściński

19.45 – Performance – Jacek Smolicki

20.30 – Performance – Artyści garażowi

Więcej informacji znajdziesz na stronie kolektywu Flat Octopus

Projekt jest efektem współpracy kolektywów artystycznych: Flat Octopus oraz Studio44, a także Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Przy wsparciu miasta Sztokholm oraz Kulturrådet.


from to
Scheduled Sztuki wizualne Wydarzenia
Studio44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm Map

Galeria Vi lever på polsk na targach

W tym roku polska grupa artystów Vi Lever på polsk (VLP) przyjedzie z Kopenhagi do Sztokholmu, aby wziąć udział w targach sztuki niezależnej SUPERMARKET – Stockholm Independent Art Fair, które odbędą się w dniach 25-28 kwietnia w SKHLM Skärholmen Centrum! Podczas targów polscy artyści opowiedzą o swojej sztuce, zaprezentują reprezentantów grupy oraz wezmą udział w rozmowie z artystami ze sztokholmskiej galerii Studio44 w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 12.00. Zapraszamy!
25 04.2024 28 04.2024 Aktualności, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Prace polskich i szwedzkich artystów na wystawie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy Polskie ślady, która została otwarta 23 marca w galerii sztuki Södertälje konsthall w Sztokholmie! Szczególnie dziękujemy kuratorkom, Mai-Lenie Molin i Camilli Larsson, za ich niezwykłe zaangażowanie i profesjonalizm oraz rzucenie światła na dynamiczną współpracę między Polską a Szwecją w dziedzinie kultury w drugiej połowie XX wieku. Na wystawie prezentowane są dzieła wielu znakomitych polskich i szwedzkich artystów, zarówno z przeszłości, jak i te stworzone specjalnie na tę okazję, zainspirowane ówczesną sztuką.
23 03.2024 Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Europejski Festiwal: Ukraińska Wiosna 🗓 🗺

Ideą tegorocznego festiwalu jest przedstawienie Ukrainy jako oczywistej części wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego, a festiwal oferuje nowe, innowacyjne punkty widzenia i perspektywy w tym temacie. Hasło festiwalu brzmi: „Odbicia w oczach – Ukraina w Europie i Europa w Ukrainie”.
24 04.2024 07 05.2024 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia