11.12.2023 Galeria Adolf Fredriks kyrka, Stockholm

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele Adolfa Fredrika w Sztokholmie 🗺

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.

Kolędy zostały wykonane w oryginalnej wersji językowej danego kraju, a ich tłumaczenia na język angielski i informacje na temat tradycji świątecznych z każdego kraju zawarte zostały w broszurze, którą widzowie mogli zabrać ze sobą do domu. Polską kolędę wykonał w tym roku zespół Ukrainian-Polish Orchestra i była to góralska kolęda, pt. „Dnia jednego o północy”.

Dla tych, którzy nie mogli być z nami w dniu koncertu mamy dobrą wiadomość. Całe wydarzenie zostało nagrane i będzie opublikowane na kanale YouTube Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji (@EKSverige) w dniu 18 grudnia 2023!

Koncert bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Reprezentację Komisji Europejskiej w Szwecji, we współpracy z organizacją EUNIC Stockholm.

Scheduled Galeria
Adolf Fredriks kyrka, Stockholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska sztuka współczesna na wystawie „Crossover”

Den 10 november öppnades utställningen “Crossover” i Studio 44 med verk av bl.a. två polska konstnärer, Konrad Juściński och Jacek Smolicki. Under invigningen presenterade konstnärer sina konstverk och intendenter från kollektivet Flat Octopus berättade om projektets tillkomst. Dessutom ägde performances som inspirerades av utställningens tema rum.
10 11.2023 24 11.2023 Galeria