15.01.2015 Muzyka, Program, Wydarzenia

Masala Soundsystem: Visegrad Masala (PL/HU/SK/CZ)

Kocert polskiego zespołu w ramach dwudniowego festiwalu III. UbikEklektik na Statku A38.

15 stycznia 2015 r. (czwartek), godz. 20.00
A38 Hajó

III. UbikEklektik: Bohemian Betyars – koncert promocyjny nowej EP-ki

Masala Soundsystem: Visegrad Masala (PL/HU/SK/CZ)

Muriel, NasCa, Nasgul, Ape rape
VISEGRAD MASALA to projekt stworzony przez polską organizację pozarządową o nazwie Fundacja Planet, współfinansowany przez Fundusz Wyszehradzki. W twórczy sposób „zderza” on czołowych artystów i promotorów kultury ze wszystckich czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej. W toku realizacji projektu przygotują oni wspólny album (internetowa EP’ka zawierająca nie mniej niż 4 utwory + remixy) oraz wspólną trasę koncertową (13.01.2015 Warszawa / 15.01.2015 Budapeszt / 16.01.2015 Bratysława / 18.01.2015 Praga, pełen „rozkłąd jazdy” i nazwy klubów – wkrótce!), które wynikną z ich współpracy. Działania artystyczne zrealizowane w ramach projektu połączą lokalne i globalne tradycyjne instrumenty i techniki wykonawcze (np. lira korbowa, drumla, śpiewy gardłowe…) ze współczesną ambitną muzyką elektroniczną (dub, drumstep, drum’n’bass, etc.) i technikami wykonawczymi (np. turntablism). Poza wspomnianym albumem i trasą kocnertową, rezultatem projektu będzie fotorelacja z jego przebiegu, cztery krótkie teledyski oraz jeden krótki materiał video dokumentujący działania w jego ramach. Wszystkie media wynikające z projektu udostępnione zostaną na jego stronie internetowej do darmowego, nielimitowanego odsłuchu i pobrania.

UCZESTNICY:
MASALA SOUNDSYSTEM [Polska] – ceniony zespół łączący lokalne i globalne tradycje muzyczne z ambitną współczesną muzyką elektroniczną, wyróżniający się także zaangażowanym przekazem (Antifaszysta Roku 2004). Ma na koncie setki koncertów i imprez zagranych w Polsce (w tym występy na głównych scenach największych Polskich festiwali) oraz udział w wydarzeniach odbywających się w Belgii, Turcji, na Węgrzech, w Szwecji, Czechach, Niemczech, Słowenii, Francji, Indiach czy Afganistanie.
http://facebook.com/masalasound

DJ 3CK [Słowacja] – czołowy Słowacki turntablista (dj traktujący gramofony nie jako narzędzie do puszczania muzyki a jako instrument), doskonale znany ze swoich wysokich umiejętności. Jego skrecze pojawiają się na licznych płytach wydawanych w kraju i zagranicąm, a on sam znany jest jako jeden z najaktywniejszych promotorów sztuki turntablismu na Słowacji.
http://facebook.com/trick.tablist

ÁRON SZILÁGYI [Węgry] – jeden z największych światowych mistrzów drumli, rokrocznie zaangażowany w setki koncertów i warsztatów na wszystkich kontynentach, zarówno jako solista jak i w ramach jego popularnych zespołów takich jak Airtist i Navrang. Równoecześnie – czołowy węgierski promotor gatunku World Music, odpowiedzialny za liczne wydarzenia kulturalne powiązane z tą stylistyką – i prezes węgierskiej organizacji pozarządowej EUROKULT.
http://facebook.com/doromb

DUŠAN SVÍBA [Czech Republic] – czołowy czeski promoter muzyczny specjalizujący się w gatunku World Music, zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych o wielkiej skali i działający jako lokalny manager wielu popularnych zespołów World Music z Czech i z zagranicy (m. in. Al-Yaman, Dubioza Kollektiv, Inga Liljeström, etc.).
http://facebook.com/dusan.sviba

VISEGRAD FUND: http://visegradfund.org 

PLANET FOUNDATION: http://facebook.com/fundacjaplanet | http://pla.net.pl

KONTAKT Z ORGANIZATOREM: Sylwia Kowalska / Fundacja Planet
fundacjaplanet@gmail.com
(+48) 504 211 224

Więcej: www.a38.hu

Scheduled Muzyka >Program >Wydarzenia