6.03.2015 - 17.04.2015 Program, Wydarzenia, Wystawa Instytut Polski, 1065 Budapest, Nagymező u.15.

MICHAŁ JANDURA: PL_AKATY

W ramach cyklu programowego: Polska Szkoła Plakatu.

„…dualizm malarza, który „zrywa się z łańcucha” graficznej dyscypliny po to, aby „buszować w łanach świeżych, dziewiczych doznań estetycznych” i grafika, który te doświadczenia selekcjonuje w precyzyjnie zdefiniowanym kontekście projektowo-wydawniczym — to znak firmowy Michała Jandury.”

prof. Mirosław Adamczyk

Michał Jandura (1970, Rzeszów). W latach 1993–1997 studiował¸ w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w Pracowni Malarstwa profesora Zbigniewa Grzybowskiego. W latach 1998–2008 pracował jako asystent profesora Piotra Kunce w Pracowni Projektowania Plakatu na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Obecnie uczy Podstaw Projektowania Graficznego studentów pierwszego i drugiego roku studiów w macierzystej uczelni. Zajmuje się projektowaniem plakatów, wydawnictw książkowych, albumowych, aplikacji interaktywnych, logotypów, malarstwem.
W latach 1995–2014 uczestniczył w około czterdziestu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem szeregu nagród i wyróżnień m. in. W Katowicach, Teheranie czy Tajpej.

Wystawę otwiera: József Árendás, grafik.

from to
Scheduled Program Wydarzenia Wystawa
Instytut Polski, 1065 Budapest, Nagymező u.15. Map