24.10.2019 - 25.04.2015 Literatura, Program, Wydarzenia

Czterech za jednego/ Jeden za czterech, czyli projekt K4

W ramach XXII. Międzynarodowego Festiwalu Książki w Budapeszcie przedstawia się seria wydawnicza K4.

25 kwietnia 2015 r. (sobota), godz. 12.00
Millenáris, Kner Imre terem, Budapest II. Kis Rókus u. 16–20.

Uczestnicy: Pavel Vilikovský, Margit Garajszki, Tomasz Grabiński, Németh Gábor.
Moderator: Horváth Viktor

Książka Vilikovskiego otwiera projekt K4 („k” jak „książka” w każdym z czterech języków: polskim, czeskim, słowackim i węgierskim), którego pomysłodawcą jest Petr Minařík z wydawnictwa Větrné mlýny. W projekcie biorą udział wydawcy z Czech (Větrné mlýny), Słowacji (Kalligram), Węgier (Kalligram) i Polski (Książkowe Klimaty). Książki ukazują się w tym samym czasie w każdym z czterech wymienionych krajów. Założeniem projektu K4 jest zapewnienie czytelnikom dostępu do dobrej, współczesnej literatury.

Pavel Vilikovský: Opowieść o rzeczywistym człowieku

Najnowsza powieść podwójnego laureata Anasoft Litera. Historia mężczyzny, który wkracza w pewien trudny wiek i któremu przyświeca pewna myśl Witolda Gombrowicza. Męska opowieść o przekraczaniu życiowych Rubikonów, niekoniecznie za pomocą kupowania ferrari.

W ramach XXII. Międzynarodowego Festiwalu Książki w Budapeszcie o projekcie K4 rozmawiać bedą pomysłodawcy, tłumaczy, oraz Pavel Vilikovský słowacki pisarz.

Na zdjęciu: Podczas prezentacji w Bratysławie. Od prawej do lewej: Pavel Vilikovský, pisarz, Silvester Lavrík, moderator spotkania, Margit Garajszki, tłumacz węgierski, Miroslav Zelinský, tłumacz czeski, i za tłumacza polskiego, Tomka Grabińskiego Zbigniew Machej. Autorem zdjęcia: Radoslav Matejov 

from to
Scheduled Literatura >Program >Wydarzenia
Map