9.05.2015 Muzyka, Program, Wydarzenia

Olga Boczar

Koncert w ramach dnia Europy.

Margitszigeti Atlétikai Centrum, Bu dapest, XIII. Margit-sziget


fotó: Joanna Lewandowska

Olga Boczar – wokalistka, flecistka, songwriterka – urodziła się w Krośnie, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. i Społeczną Szkołę Muzyczną II st. w klasie fletu poprzecznego. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Brała udział w wielu festiwalach i koncertach m.in.  Międzynarodowym Festiwalu „Jazz Jamboree” w Warszawie, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie, Reggae Festiwalu w Ostródzie, Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu „La Folle Journée” w Operze Narodowej w Warszawie, w koncercie z okazji 70. urodzin Jonasza Kofty w Studio koncertowym Programu III Polskiego Radia w Warszawie, w koncercie „I Love Jazz.pl” w Teatrze Capitol w Warszawie, koncercie charytatywnym dla Fundacji „Herosi” na Rzecz Instytutu Matki i Dziecka W 2012r. Olga zaśpiewała dwa koncerty dla „Union of European Football Associations”- UEFA.
W 2013r. nagrała głos towarzyszący na płycie „Ziemie Obiecane” Krzysztofa Napiórkowskiego, która została wydana przez Warner Music Poland w 2014r.
Wielokrotnie brała udział w nagraniach dla programów telewizyjnych m.in. TVP 1, TVP2,  TVP Polonia, czy TVP Kultura oraz radiowych m.in. dla Polskiego Radia, Radia Puls, Radia dla Ciebie, Radia Rzeszów.
Jest laureatką konkursów muzycznych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festiwal 2009” i Festiwalu Młodych Talentów „Nadzieje Warszawy 2011”.
Współpracowała m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Michałem Tokajem, Krzysztofem Dziedzicem, Piotrem Wromblem, Grzegorzem Grzybem, Marysią Sadowską, czy Haliną Frąckowiak.
W 2012r. stworzyła swój autorski projekt o nazwie „Olga Boczar Music Essence”, w którego skład wchodzą: Jan Smoczyński, Andrzej Gondek, Wojciech Pulcyn i Paweł Dobrowolski. Wspólnie z zespołem w  grudniu 2012r. na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiego – Bronisława Komorowskiego i Jego Współmałżonki zagrała koncert w Pałacu Belwederskim w Warszawie.
Od dwóch lat jest nauczycielką śpiewu w Prywatnej Szkole Muzycznej dla obcokrajowców „Le passion de la musique” w Warszawie, a od października 2013 roku rozpoczęła pracę na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym oraz w Studio Wokalistyki Estradowej w Katowicach.

 http://olgaboczar.com/

Scheduled Muzyka >Program >Wydarzenia
Map